Večeras su Vrijednosnice u Osijeku nadigrale ekipu Stoja iz Pule.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Stoja 96:70 (31:16, 25:17, 28:15, 12:22)

Vrijednosnice: Ashton 15, Kujundžić 12, Tomljenović 5, Šiško 6, Šuvak 17, Prgomet, Radoš, Dmitrović 9, Vladović 2, Budimir 5, Primorac 15, Kotrulja 10.

Stoja: Maljić 19, Gustovarac 8, Hortman 12, Travica, Kordiš 9, Cetina 6, Mlatac 11, Ndiaye 5.

Vrijednosnice su odlično otvorile utakmicu, već nakon prvih 10 minuta su imale +15 (31:16), a do kraja prvog poluvremena su povećale na +23 (56:33), ekipa Stoje nije pružala dovoljno jak otpor. Dobrom igrom u oba smjera, te laganim poenima Brokeri u 30.minuti ostvaruju vodstvo od 36 poena. U zadnjoj dionici Stoja je uspjela minimalno smanjiti zaostatak te domaći upisuju nove bodove rezultatom 96:70. Vrijednosnice Osijek bile su bolje u svim segmentima igre te zasluženo pobijedile. Za ekipu trenera Kujundžića po prvi puta je nastupio Luka Kotrulja.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: Mislim da smo danas bili dosta bolji protivnik i  da smo zasluženo pobijedili. Okrećemo se novim obavezama, sada nam dolazi jedna dobra utakmica sa Goricom koja je na domaćem terenu jako nezgodan protivnik, uskoro imamo i kup. Neke igrače smo imali nakon ozljede pa smo ih pokušali vratit, nadam se da ćemo do utakmice sa Goricom biti kompletni i da ćemo ići u najjačem sastavu.

Trener Stoje – Mario Lukin: Zaslužena pobjeda domaćina, nadigrali su nam u svim elementima košarkaške igre, mi smo pružili otpor koliko smo mogli. Ostajemo dalje u svojim brigama i problemima, a protivniku želim puno uspjeha u nastavku natjecanja.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u Zagrebu protiv Gorice.