Danas su Brokeri u napetoj završnici izgubili od Splita.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Split 99:103 (17:36, 30:25, 24:20, 28:22)

Vrijednosnice: Bašić 26, Ćorić 25, Šarenac 2, Buljević 19, Darling 6, Jordano, Filipović, Kujundžić 21, Dmitrović, Vuković, Lakić.

Split: Washington 16, Gabrić 5, Marčinković 12, Kovačević 11, Vranković 19, Perković 18, Rebić, Kedžo 13, Bajo, Vrgoč 4, Morris 5.

Utakmica je otvorena sa 24 sekunde šutnje za poginule hrvatske vojnike – Tomislava Baturinu i Marina Klarin te u znak poginule košarkaške legende Kobe Bryanta. Već u prvoj četvrtini moglo se pretpostaviti u kojem smjeru će ići utakmica, Split je imao veći broj skokova, manje izgubljenih lopti i vrhunski postotak šuta, prvu četvrtinu zatvaraju rezultatom 17:36. U drugu četvrtinu gostujuća ekipa ulazi još jače, prave najveće vodstvo na utakmici od 22 razlike za 39:61, nakon toga slijedi serija 8:0 domaćina gdje zabijenom tricom Lovre Bašića smanjuju na minus 14 te prvo polvurijeme završava rezultatom 47:61. U drugo poluvrijeme Vrijednosnice ulaze puno agresivnije, do kraja treće četvrtine smanjuju na minus 10. U zadnjoj četvrtini Brokeri prave preokret, u četvrtoj minuti  zabijenom tricom Lovre Bašića i pogotkom Roberta Kujundžića dolaze u prvo vodstvo za 85:83, nastavljaju serijom 6:0 te ujedno i prave svoje najveće vodstvo u utakmica za rezultat 89:83. U napetoj završnici rezultat je otišao u korist Splita. Vrijednosnice Osijek igrale su bez svog najboljeg strijelca ozlijeđenog Antonia Jordana, a u 21. minuti utakmice se ozlijedio i Maxwell Darling koji više nije ulazio u igru, te su smanjena rotacija i umor igrača trenera Domagoja Kujundžića uvelike utjecali na rasplet utakmice u zadnjim minutama. Kod Brokera najbolji igrači bili su Bašić, Ćorić, Kujundžić i Buljević dok su kod Splita Vranković, Perković i Washington.

Izjave:

Trener Vrijednosnica  – Domagoj Kujundžić: Prvu četvrtinu Split je bio bolji, mi smo u drugoj četvrtini zaigrali malo bolje u napadu ali obrambeno smo i dalje bili lošiji, primili smo 60 koševa prvo poluvrijeme. Drugo poluvrijeme smo odigrali stvarno muški, divim se svojim momcima kako su odigrali, čestitam im kao i ekipi Splita na zasluženoj pobjedi. Bez ozlijeđenog Jordana i sa Darlingom koji se ozlijedio tijekom utakmice, mislim da je moja ekipa dala 100% od sebe. Ovakvu utakmicu stvarno dugo nismo imali ovdje.

Igrač Vrijednosnica – Lovro Buljević: Svaka čast gostima na zasluženoj pobjedi, ali još više čestitam mojoj momčadi na borbenosti, vratili smo se sa minus 22. Falilo je malo više koncetracije u završnici i na kraju je rezultat otišao u njihovu korist.

Trener Splita – Ivica Skelin: Čestitam mojim momcima na pobjedi isto tako i Vrijednosnicama Osijek na jednoj dobroj utakmici, nisu pali, borili su se do kraja, napravili su utakmicu zanimljivom. Svaka čast mojim igračima na dobrom karakteru jer i kad smo sa plus 22 došli na minus 6 nismo se predavali.

Igrač Splita – Mateo Kedžo: Mislim da smo imali dosta promijenjivu utakmicu koja je bila jedan veliki test karaktera za nas jer smo nakon ogromne prednosti u prvom dijelu došli u situaciju da stižemo rezultat u krajnjim minutama. Mislim da si to ne bi smjeli dopuštat jer ovakve utakmice inače ćemo gubiti, pokazali smo karalter i srećom pobijedili.

Sljedeća utakmica Vrijednosnica Osijek je u subotu, 8.2.2020. u Zaboku u 19:00h.