Danas su Vrijednosnice pobijedile Omiš Čagalj Tours.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Omiš Čagalj Tours 76:72 (22:24, 14:14, 21:12, 19:22)

Vrijednosnice: Ashton 26, Kujundžić 15, Vladović, Šiško 11, Primorac, Pleša, Tomljenović 4, Dmitrović, Budimir 8, Bjelanović 8, Šuvak, Kotrulja 4.

Omiš: Rašetina 18, Petrašić 4, Mimica 22, Fulgosi 8, Stojanović 2, Mirković, Jović 18, Macura, Polić, Maraš.

Vrijednosnice su danas odigrale tešku utakmicu u kojoj su se s ekipom Omiša izmijenjivale u vodstvu tijekom cijelog susreta. U prvom poluvremenu domaćin je imao velik broj izgubljenih lopti što je Omiš iskoristio i poveo sa 8 poena (28:36), no do kraja prvog dijela Vrijednosnice smanjuju na 36:38. Brokeri su u nastavak ušli bolje, ostvarili su vodstvo od 7 poena za 53:46 te su ga držali do kraja treće četvrtine. Posljednjih 10 minuta je bilo neizvijesno, Omiš je ubacio nekoliko trica, Vrijednosnice nisu mogle ostvariti veću razliku. Ekipa trenera Kujundžića je bolje iskoristila šansu te pobijedila sa 76:72. Kod domaćina najviše poena zabili su Ashton 26, Kujundžić 15 te Šiško 11.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: Jako teška utakmica za nas od početka. Kad nam se neka ekipa postavi čvrsto() imamo problema, ovo su ekipe koje nam manje leže gdje igra pet nižih igrača. Sada se okrećemo  Kvarneru, moramo igrati puno bolje nego danas.

Trener Omiša – Ante Nazor: Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Bila je zanimljiva utakmica, imali smo svoju šansu, domaćinu smo dali puno laganih poena kad baš nisu bili u ritmu, nismo kapitalizirali prednost kad smo mi bili u ritmu. Želim sve najbolje protivniku u narednim utakmicama.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju 24.02. u Rijeci protiv Kvarnera u 18:00h.