Večeras su Vrijednosnice izgubile utakmicu od ekipe Cibone.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Cibona 68:87 (17:23, 20:26, 18:18, 13:20)

Vrijednosnice: Lisica 6, Kujundžić 12, Porobić 11, Lakić 6, Paić 12, Maskaljević, Clarance 14, Tokić 5, Špehar, Ćosić, Jelavić, Topolović 2.

Cibona: Radovčić 8, Prkačin 6, Branković 7, Drežnjak 13, Nakić 3, Planinić 19, Marić 7, Mustapić 9, Buljević 6, Novačić 5, Gnjidić 4.

Cibona otvara utakmicu serijom 11:0, Brokeri zabijaju prvi koš u šestoj minuti utakmice tricom Kujundžića. U osmoj minuti domaćin smanjuje na minus dva za 13:15, a četvrtina završava sa 17:23. U drugoj četvrtini gosti povećavaju svoje vodstvo, u 13.minuti košem Planinića odlaze na plus 14 za 19:33, prvo poluvrijeme završava rezultatom 37:49. U nastavak Vrijednosnice kreću agresivnije, polako smanjuju prednost te se u 27. minuti tricom Lisice približavaju na minus šest za 52:58. Brokeri do kraja nisu uspjeli izdržati tempo iskusne ekipe Cibone koja zasluženo pobjeđuje sa 68:87. Vrijednosnice su igrale bez operirano Franca Filipovića kojem želimo brzi oporavak te Nine Čelebića sa kojim je sporazumno raskinut ugovor. Za ekipu Vrijednosnica najviše koševa postigli su Clarance 14, Paić 12, Kujundžić 12 i Porobić 11, a za Cibonu Planinić 19 i Drežnjak 13.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Stipe Šarlija: Čestitam Ciboni na zasluženoj pobjedi. Otkako sam došao u klub ovo nam je daleko najgora utakmica što se tiče obrane, morat ćemo to popraviti.

Igrač Vrijednosnica – Pavao Paić: Neugodan poraz, sigurno smo očekivali malo više jer je jučer Cibona igrala protiv Partizana, došli su umorni ali to se nije pokazalo na terenu. Nismo bili pravi, nismo ušli onako kako smo se dogovorili i na kraju je završilo loše za nas.

Trener Cibone – Vladimir Jovanović: Čestitam igračima na pobjedi, ali i na pristupu i energiji. Ovo je naša peta utakmica u tjedan dana što je ritamo kojem je teško pričati a ne igrati. Poslije sinoćnje pobjede u Beogradu, našli su motiv, snagu i koncetraciju da odigraju, najbitnija nam je pobjeda.

Igrač Cibone – Jakov Mustapić: Danas nas je čekala jedna teška utakmica nakon jučerašnje pobjede gdje smo se ispraznili i fizički i mentalno, maksimalno ozbiljno smo shvatili ovu utakmicu od prve do zadnje minute i priveli je lagano kraju.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u petak, 12.03.2021. u 18:00h  protiv ekipe Splita u Splitu.