Večeras su Vrijednosnice osvojile važne bodove pobjedivši ekipu Alkara.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Alkar 83:82 (20:19, 21:24, 19:23, 23:16)

Vrijednosnice: Lisica 9, Kujundžić 21, Porobić 10, Lakić 9, Paić 24, Matuzović, Maskaljević, Tokić, Špehar, Ćosić, Jelavić, Topolović 10.

Alkar: Brocić 6, Echols 22, Granić 9, Kučan 3, Varence 14, Putnik 6, Tomašević, Vučić 11, Zukanović.

Vrlo zanimljiva utakmica je odigrana večeras u Gradskom vrtu. Prvu četvrtinu vodile su Vrijednosnice, u 6.minuti poenom Lakića domaćin ima vodstvo od +6 za 16:10, do kraja četvrtine Alkar smanjuje na minimalnu prednost za 20:19. U drugoj četvrtini obje ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, tricom Granića u posljednjoj sekundi gosti odlaze na odmor sa +2 za 41:43. U nastavak Alkar ulazi puno agresivnije, u 25. minuti tricom Echolsa ostvaruju vodstvo od 11 razlike za 49:60. Brokeri uz nekoliko dobrih poteza do kraja četvrtine smanjuju na 60:66. Tricom Echolsa i košem Vučića u 31. minuti  Alkar ponovno odlazi na +11. Slobodnim bacanjima i dvicom Topolovića, četiri minute prije kraja domaćini odlaze u vodstvo za 74:73. Alkar se brzo vratio, imao je prednost od plus tri, potom tricom Lisice i dvicom Porobića minutu prije kraja Vrijednosnice vode 81:79. Vučić zabija tricu 33 sekundi prije kraja za novo vodstvo gostiju, 5 sekundi do kraja Paić zabija za pobjedu i konačnih 83:82. Alkar je imao time-out,a Kučan promašio dvicu te bodove odnose igrači trenera Stipe Šarlije. Za Vrijednosnice najviše koševa zabili su Paić 24 i Kujundžić 21, a za ekipu Alkara Echols 22 i Varence 14.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Stipe Šarlija: Jedna jako teška utakmica, vraćali smo se nekoliko puta na kraju smo se uspjeli vratiti. Čestitam svojim momcima i Alkaru na dobroj igri.

Igrač Vrijednosnica – Šime Lisica: Teška utakmica, malo smo sporo ušli, u drugom poluvremenu smo sa energijom okrenuli i zasluženo dobili utakmicu.

Trener Alkara – Damir Milačić: Još jedna utakmica koju smo izgubili pola koša, očito nas sreća neće, međutim očito smo sa svojim glupostima dali Osijeku da pobijedi utakmicu. Čestitam objema ekipama na dobroj utakmici i Osijeku koji je bio sretniji i spretniji.

Igrač Alkara – Ivan Kučan: Težak poraz, mislim da smo u većini utakmice bili bolja ekipa i na kraju zaslužena pobjeda Osijeka, čestitam Osijeku. Nesretno po ne znam koji put, ali ovaj put smo dosta i sami krivi.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u utorak, 30.03.2021. u Zagrebu protiv Hermes Analitica u 17:00h.