Večeras je u Zagrebu odigrano 5.kolo HTPL u kojem su Brokeri pobjedili Dubravu.

KK Dubrava Furnir – KK Vrijednosnice Osijek 87:96 (31:24, 20:20, 23:25, 13:27)

Dubrava: Šutalo 6, Proleta 2, Gulam, Šarac 18, Hortman 21, Majić 16, Smolić 13, Jelenek 2, Vujić 2, Perić 7, Prelec, Cvitanović

Vrijednosnice: Bašić 17, Jordano 24, Buljević 18, Ćorić 19, Darling 5, Kujundžić 2, Jovanović, Turalija, Filipović, Dmitrović, Šarenac 11.

Utakmica se otvara košem Kristijana Šutala, zahvaljujući većem broju skokova Dubrava je u vodstvu u prvoj četvrtini. U 17. minuti utakmice domaćini ostvaruju najveću prednost na utakmici rezultatom 49:36. Prvo poluvrijeme utakmice završava rezultatom 51:44, no samo nekoliko minuta nakon odmora zabijenom tricom Antonia Jordana Brokeri se približavaju na rezultat 64:62. Nakon toga domaćin opet preuzima vodstvo, no u 37. minuti utakmice Jordano zabija za vodstvo Vrijednosnica 82:83 uz asistenciju Andrije Ćorića preko cijelog terena. Iako je domaćin vodio veći dio utakmice Vrijednosnice podižu intenzitet obrane i u zadnjih nekoliko minuta preko Lovre Bašića odnose vrijednu pobjedu iz Dubrave rezultatom 87:96. Jordano je utakmicu završio s 24 poena, Ćorić 19 (9 as), Buljević 18 (9 sk), a Bašić 17 poena uz 14 asistencija.

Sljedeća utakmica Vrijednosnica Osijek je 29.10.2019. u Osijeku protiv UBSC Raiffeisen Graz s početkom u 17:00h.