Večeras su Vrijednosnice u napetoj završnici pobijedile ekipu Furnira.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Furnir 80:79 (23:17, 14:18, 20:17, 23:27)

Vrijednosnice: Makoi 3, Lisica 25, Porobić 8, Bošnjak 6, Topolović 20, Filipović, Grušanović 2, Tomljenović, Tokić, Špehar, Kuany 16, Jurić.

Furnir: Vidović 12, Krajina 7, Marić 15, Mandalinić 22, Karahodžić 13, Obradović, Nazor 3, Kumanović, Bjelanović, Rađa 7.

Vrijednosnice otvaraju utakmicu rezultatom 6:0, odlično raspoloženi Lisica u prvih 10 minuta zabija 14 poena te vodi svoju momčad na kraj prve četvrtine sa +6 za 23:17. Uz nekoliko dobrih poteza gosti ostvaruju prvo izjednačenje u 17.minuti košem Mandalinića te na odmor odlaze sa dva poena zaostatka. U nastavku Furnir pravi seriju 10:0 što im je ujedno i prvo vodstvo za rezultat 37:45, do kraja četvrtine domaćini su uspjeli vratiti vodstvo na svoju stranu za 57:52. Pet minuta prije kraja tricom Makoia Brokeri ostvaruju najveću prednost od 13 koševa za 70:57. Tridesetak sekundi prije kraja tricom Vidovića gosti su se uspjeli vratiti na 80:79, promašili su zadnji šut te Vrijednosnice osvajaju važne bodove. Za Vrijednosnice najviše koševa zabili su Lisica 25, Topolović 20 i Kuany 16, a za Furnir Mandalinić 22 i  Marić 15.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Marko Mandić: U ovom teškom rasporedu utakmica uspjeli smo ispuniti glavni cilj a to je pobijediti Furnir. Bilo je prekoreta rezultata, otišli smo na 13 razlike, stizali smo osam, na kraju se Furnir s tricama vratio, međutim uspjeli smo se obraniti i pobijediti.

Igrač Vrijednosnica – Šime Lisica: Ušli smo dobro u utakmicu, nakon što su postavili zonu malo smo pali u drugoj i početkom treće četvrtine. Krajem treće i početkom treće četvrtine smo stisnuli obranu i energijom preuzeli vodstvo koje nismo više vraćali protivniku. Moram pohvaliti ekipu na borbenosti i trenera za dobru pripremu utakmice. Sada se okrećemo sutrašnjoj utakmici protiv Lovćena u Drugoj Aba Ligi.

Trener Furnira – Jeronimo Šarin: Čestitam ekipi Osijeka na pobjedi i borbenosti. Čestitao bi i mojim momcima što su odigrali do kraja čvrsto.

Igrač Furnira – Kenan Karahodžić: Mislim da smo izgubili utakmicu u prvom poluvremenu kad smo trebali puno više voditi, neke greške u prvom poluvremene koje smo trebali kapitalizirati nismo. Čestitam Osijeku na pobjedi.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju sutra, 15.10.2021. u 15:00h protiv KK Lovćen 1947 u sklopu ABA 2 Lige. Utakmicu možete pratiti na na Arena Sport TV.