Večeras su Vrijednosnice u Osijeku pobjedile Zabok u tvrdoj i neizvijesnoj utakmici.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Zabok 89:85 (27:18, 16:35, 27:14, 19:18)

Vrijednosnice: Bašić 15, Jordano 18, Filipović, Kujundžić 12, Dmitrović, Šarenac 15, Pehli, Buljević 14, Vedriš, Darling 15, Turalija, Vuković.

Zabok: Martinko, Lisica 21, Samac 2, Tomas 17, Galić 5, Črnjević 4, Ćutuk 2,  Tuđen 7, Balaško, Jambrović 9, Anzulović, Lončar 18.

Utakmicu otvaraju igrači Vrijednosnica sa vodstvom 8:0, no tada počinju igrati i gosti iz Zaboka. Domaćini igraju bolje i zadržavaju vodstvo do kraja četvrtine rezultatom 27:18. U drugoj četvrtini dominira gostujuća ekipa, kontroliraju skok, čvršći su u obrani i pogađaju mnoštvo otvorenih šuteva. U ovoj dionici domaća obrana je bila jako propusna, te gosti dobijaju  četvrtinu sa 35:16. U drugo poluvrijeme domaćini kreću puno borbenije i u drugoj minuti nastavka zabijenim košem Lovre Buljevića domaćin serijom 10:0 izjednaćuje rezultat na 53:53. Nkaon toga se ekipe izmijenjuju u vodstvu te četvrtina završava rezultatom 27:14 i vodstvom Brokera 70:67. Zadnja četvrtina donosi nam brzu i atraktivnu košarku, gdje se ekipe nekoliko puta izmijenjuju u vodstvu. Ekipa Zaboka  2,21 minutu prije kraja dolazi do vodstva 82:85 koševima Šime Lisice te su im to ujedno i posljednji zabijeni koševi na utakmici. Nakon toga Lovre Buljević iz slobodnih bacanja smanjuje na 84:85, domaćini se odlično brane te 35 sekundi prije kraja nakon promašaja Antonija Jordana, Maxwell Darling osvaja skok u napadu, pogađa iz odbojke i zabija dodatno slobodne bacanje za vodstvo 87:85. U zadnjem napadu gostiju agresivni domaćini osvajaju loptu istekom napada a nakon faula na Lovri Bašiću on sa dva pogotka iz slobodnih bacanja zaključuje utakmicu rezultatom 89:85.

Brokeri su večeras osvojili važne bodove bez bolesnog Andrije Ćorića i sa vidno neoporavljenim Lovrom Bašićem.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: Jako teška utakmica za nas, imali smo problema za ozljedama i bolešću. Ćorić je bolestan, Bašić je dobio udarac u Splitu i nije trenirao sve do četvrtka, čestitam mu na igri iako mislim da nije bio spreman s obzirom na udarac. Čestitam svojim momcima na zasluženoj pobjedi.

Igrač Vrijednosnica – Antonio Jordano: Danas smo igrali bez Ćorića, vratili smo se u igru nakon -10, na poluvremenu smo se kao ekipa dogovorili da ćemo dati sve od sebe. U napetoj završnici smo stigli do pobjede, čestitam svojim igračima.

Trener Zaboka – Ivan Tomas: Čestitam ekipi Osijeka na pobjedi. Moji momci su se borili do kraja koliko god su mogli, ostali smo kratki u rotaciji, imali smo neke neplanirane ozljede. Mislim da smo napravili pomak u odnosu na prethodne utakmice, ali to nije doovljno.

Sljedeća utakmica Brokera je 23.11.2019. protiv KK Alkar U Sinju.