KK Vrijednosnice Osijek su u sklopu 5. kola Lige za ostanak poražene na šibenskom Baldekinu od ekipe Jolly JBS sa rezultatom (73:66).

Ekipa Vladimira Krstića u Šibeniku nije nastupila u najjačem sastavu. Zbog ozljeda Mateja Karlovića i Roberta Kujundžića, Brokeri nisu mogli ozbiljnije zaprijetiti košarkašima Jolly JBŠ. Velićevi izabranici imali rezultatsku prednost tijekom cijelog susreta a pobjeda je tek u zadnjim minutama bila upitna. Najbliže egalu Brokeri su bili u 37. minuti (68:63) ali Jolly  JBŠ uzvraća preko raspoloženog Petkovića i rješava sve dileme. Domaćin je bolje otvorio susret i do kraja uvodnih deset minuta zabilježio prvu prednost od +7 poena (25:18). U 13. minuti nova trica Petkovića, za dvoznamenkastu prednosti (32:20). Učinkoviti Jollyev playmaker Petković do kraja poluvremena postigao je 15 poena. U drugo se poluvrijeme ušlo rezultatom (47:34). Bez ikakvih problema čuvala je Velićeva momčad stečenu prednost, pa se u zadnjih deset minuta igre ulazi sa rezultatom (61:49). Osam minuta prije kraja domaća momčad ima +19 (68:49), činilo se da je utakmica odlučena. Brokeri serijom (14:0) tri minute prije kraja, znatno su smanjili zaostatak domaćih košarkaša na neugodnih – 5 (68:63). Petković prekida seriju Brokera a zabija i Segarić s linije slobodnih bacanja za konačnu potvrdu pobjede. Aljoša Šarac (21) i Antonio Bičvić (12), postigli su najviše poena u momčadi Vrijednosnica Osijek dok su kod Jolly JBS Šibenika najuspješniji bili Brkić (21) i Petković sa (19) poena.

KK Jolly JBS – KK Vrijednosnice Osijek 73:66 (25:18, 22:16, 14:15, 12:17)

KK JOLLY JBŠ: Gulam 11, Pavlović, Mustapić, Kraljević 5, Vrlika 5, Brkić 21, Perković 3, Segarić 9, Vladović, Elez, Petković 19.

KK VROS: Zebić 2, Došen 3, Ušić 10, Bičvić 12, Pandurić 10, A. Šarac 21, Krajina 4, Mar. Karlović, Turalija 4, J. Šarac.