Večeras su Brokeri izgubili u zaostaloj utakmici od ekipe Cibone.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Cibona 91:105 (20:31, 21:22, 25:28, 25:24)

Vrijednosnice: Lisica 23, Kujundžić 19, Porobić 6, Topolović 11, Lakić 9, Kurepa, Jelavić, Filipović 5, Tokić, Špehar, Pavić, Paić 18.

Cibona: Reynolds 8, Bilinovac 11, Planinić 24, Markota 10, Nakić 21, Radovčić 9, Marić 3, Novačić 7, Gnjidić, Branković 12.

Prvih sedam minuta domaćini su se odlično držali, kod rezultata 17:19 imali su priliku za izjednačenje, no Cibona povećava prednost te četvrtina završava sa + 11 za goste. U drugoj i trećoj četvrtini Cibona je i dalje održavala prednost, a Vrijednosnice su nekoliko puta smanjile na ispod deset razlike. U 37. minuti  gosti su napravili najveće vodstvo od 23 razlike kod rezultata 78:101,  nakon toga koševima Lisice i Topolovića Brokeri prave seriju 13:4 te utakmica završava zasluženom pobjedom iskusne Cibone. Vrijednosnice su igrale bez Clarancea i Čelebića a gosti bez Prkačina i Drežnjaka. Za Brokere najviše koševa postigli su Lisica 23, Kujundžić 19, Paić 18 i Topolović 11, a za Cibonu Planinić 24, Nakić 21 i Branković 12.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Stipe Šarlija: Čestitam Ciboni na zasluženoj pobjedi. Mislim da smo danas odigrali obrambeno jako loše, mislim da su igrači počeli gledati svoju statistiku ali to ćemo morati promijeniti ako mislimo nekoga pobijediti.

Igrač Vrijednosnica – Robert Kujundžić: Čestitke Ciboni na pobjedi. Svijesni smo da Cibona nije ekipa protiv koje se trebamo vaditi ali mislim da smo mogli i trebali puno bolje odreagirati, posebno obrambeno.

Trener Cibone – Ivan Velić: Kako smo i očekivali, utakmica je bila dosta zahtjevna. Osijek je jedna neugodna momčad, danas su isto igrali dobro, zabili su neke teške šuteve. Moram pohvaliti naše momke oni su danas bili maksimalno angažirani i skoncentrirani, odigrali su odličnu obranu, čestitam im na pobjedi kao i Osijeku na dobroj igri.

Igrač Cibone – Krešimir Radovčić: Odradili smo utakmicu kako smo se i dogovorili, bez trenera i dva igrača. Mislim da smo se maksimalno angažirali i odradili ovo do kraja, sada se okrećemo Šibeniku.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju 27.02.2021. protiv Sonik Puntamike u Osijeku u 17:00h.