Košarkaši Vrijednosnica Osijek stigli su do nove pobjede u 3. kolu Alpe Adria Cupa. Slavili su na gostovanju u Austriji protiv Arkadia Lionsa rezultatom 65:77.
Ovo je peta pobjeda u nizu (tri u domaćem prvenstvu i dvije na međunarodnoj sceni) i najbolji dokaz dobre forme igrača trenera Vladimira Krstića.

Arkadia Lions – KK Vrijednosnice Osijek 65:77 (21:25, 12:14, 17:18, 15:20).

Arkadia Lions: Duck 3, Ray, Gutti 7, Schonerstedt 3, Danek 2, Andjelković 22, Brcina 7, Gentner 2, Radoš 7, Muller, Schmit 8, Zdravković 4.

KK Vrijednosnice Osijek: Pavlović 14, Ihring 6, Mandić 12, Dmitrović, Boras, Mustapić 19, Perić 2, Abdul-Malik 16, Šango 6, Darling 2.

Prva četvrtina prolazi u ofenzivnoj igri obje momčadi koja završava rezultatom 21:25.

U drugoj su četvrtini košarkaši Vrijednosnica znatno podigli razinu igre u obrani i predvođeni raspoloženim Jakovom Mustapićem (postigao 11 poena do poluvremena) odlaze na odmor  rezultatom 33:39.

U nastavku utakmice gosti su bili bolja i raspoloženija ekipa i nisu dozvoljavali domaćinu da se značajnije približi. Najbliže su stigli na početku zadnje četvrtine na minus 5, ali Brokeri brzo reagiraju i rješavaju pitanje pobjednika. Uz šut iz igre od 50%, presudnom se pokazala i velika nadmoć u segmentu skoka gdje su Vrijednosnice potpuno nadskakale domaćine s 27 naprema 45.

Najbolji strijelac za Arkadia Lionse bio je Aleksandar Anđelković s 22 poena, a kod Vrijednosnica Jakov Mustapić s 19 poena i Abdul-Malik s 16 poena i 15 skokova.

Izjave trenera i igrača:

Zoran Kostic, trener Arkadia Lionsa: “Naš je cilj danas bio dati priliku mlađim igračima koju su oni iskoristili.”

Aleksandar Andjelkovic, igrač Arkadia Lionsa: “Danas su naši mladi igrači pokazali da mogu vrlo dobro igrati. U nekim trenucima naša igra je izgledala kaotično, ali posljednjih 25 minuta smo odigrali zaista dobru utakmicu.”

Vladimir Krstić, trener KK Vrijednosnica Osijek : “Čestitam ekipi Arcadie. Znam da nisu igrali kompletni jer je njihov trener odmarao neke igrače, ali je svejedno bila dobra utakmica i naša zaslužena pobjeda.”

Jakov Mustapic, kapetan KK Vrijednosnica Osijek: “Znali smo da su dobra fizička ekipa pa smo se dobro mentalno pripremili. Na početku nismo fizički bili najbolji, ali kada smo pogodili neke šuteve došli smo na svoje i zasluženo pobijedili ovu utakmicu.”

Sljedeća utakmica KK Vrijednosnica Osijek je na rasporedu 4.studenog na gostovanju u Zadru protiv KK Zadra.