Vodeća ekipa A1 košarkaške lige sinjski Alkar poražena je na domaćem parketu od Vrijednosnica Osijek sa (81:89).

Alkar je otvorio utakmicu sa (10:2). Od tog trenutka  Vrijednosnice Osijek preuzimaju konce igre, rade seriju od nevjerojatnih (0-15), preokreću rezultat i u dobroj mjeri otvaraju si put prema pobjedi (14:22). Agresivna i čvrsta obrana ‘’Brokera’ u kojoj se vidi potpis novog trenera Vladimira Krstića kroz česte kontra napade i otvorene šuteve dolazi do laganih poena, što im pred odlazak na odmor donosi velikih 18 (30:48), a na odmor se odlazi sa plusom od 16 poena (37:53). Igrači Vrijednosnica Osijek u tom su periodu pogodili čak deset trica iz 15 pokušaja, no sjajno je funkcionirala i visoka linija koja je u potpunosti nadigrala domaće centre.

Alkar je na otvaranju drugog poluvremena uz bučnu podršku Maligana ostvario seriju od (11-0) i potpuno se vratio u igru. Brokeri su se ponovno stabilizirali i vratili prednost na desetak poena. Šest koševa u nizu Osječanima je potom donijelo i 13 koševa prednosti, nakon čega se domaćini u dva navrata vraćaju na minus četiri, međutim, niti tada nisu imali ideje kako režirati preokret pa Vrijednosnice Osijek u 35. minuti ponovno odlaze na plus jedanest. Četvrti povratak domaćina dogodio se tri minute prije kraja susreta kada su slobodnim bacanjima smanjili minus na samo dva poena (75:77) ali i ovaj put ‘’Brokeri’’ imaju spreman odgovor te sasvim zasluženo dolaze do svoje pete prvenstvene pobjede sa rezultatom (81:89). Trener Krstić je kroz 20-tak dana od napadački potentne i obrambeno mlake ekipe Vrijednosnica Osijek posložio tim koji igra čvrstu i agresivnu obranu, te brzu i modernu košarku koju su prepune Sinjske tribine nakon utakmice nagradile velikim pljeskom. Pandurić (19), Tončinić (16) i Bičvić (15), postigli su najviše poena u pobjedničkoj momčadi dok su kod Alkara najuspješniji bili Gaurina (20) i Toni Vitali s 18 ubačaja. Bokeri u subotu (19.00 sati) igraju protiv GKK Šibenika dok Alkar gostuje u Šibeniku kod Jollyja.

KK Alkar – KK Vrijednosnice Osijek 81:89 (14:22, 23:31, 20:11, 24:25)

KK Alkar: Bilić (12), Jo. Boban (1), M. Modrić (8), Pavić, S. Modrić (5), Vitali (18), Ju. Boban, Gaurina (20), Žitko, Svalina, Perajica (10), Kanaet (7). Trener: Damir Milačić

KK Vrijednosnice Osijek: Kujundžić, Meznarić (12), Došen (8), Buha (2), Tončinić (16), Bičvić (15), Pandurić (19), A. Šarac (14), J. Šarac, Krajina (3). Trener: Vladimir Krstić