Košarkaši Vrijednosnica OS Darde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Krešimira Ćosića, svladavši ekipu Svjetlosti u osječkoj dvorani Jug 2 sa rezultatom (77:69). „Brokeri“ su po prvi puta ove sezone uspjeli neizvjestan susret prelomili u svoju korist.

Do pobjede Baranjska momčad došla je teže nego što su navijači Darde očekivali. Darđani su dobro morali oznojiti svoje dresove kako bih ponovili svoj prošlogodišnji uspjeh što se tiče Kup natjecanja. Prvih dvadeset minuta susreta proteklo je u neizvjesnoj igri u kojoj niti jedna momčad nije uspjela ostvariti značajniju prednosti (42:44). Nosioci dardine igre u prvom dijelu susreta bili su Zvonimir Ridl, Ivan Baković i Ivan Krolo dok su u gostujućoj ekipi najučinkovitiji bili Luka Petković, Aljoša Šarac i  Matej Karlović. Početkom treće četvrtine, košarkaši Vrijednosnica OS Darde čvršćom obrambenom igrom i učinkovitijim napadom sebi su osigurali  presudnu prednost a gostima iz Broda dozvolili postizanje samo devet poena. Dominacija „domaćina“ u trećem djelu susreta u konačnici pokazuje se kao ključni trenutak koji je odveo Vrijednosnice OS Dardu do četvrtfinala Kupa Krešimira Ćosića. Pobjedom su Srzićevi izabranici nagradili svoje navijače sa još jednom ovogodišnjom košarkaškom poslasticom. U četvrtak 30.12.09. u 20:00 sati (dvorana Jug 2) možemo ponovno uživati u vrhunskoj košarci i reprizi prošlogodišnjeg četvrtfinala. Po drugi puta u četvrtfinalu Kupa Krešimira Ćosića, Vrijednosnice OS Darda ugošćuju ekipu Zagreba CO.

Vrijednosnice OS Darda – Brod-Svjetlost 77:69 (21:23, 21:21, 17:9, 20:18)

Vrijednosnice OS Darda: Kordić, Meznarić 15, Ridl 16, Katavić 5, Radoš 12, Bičvić, Krolo 9, Mandić, Baković 20, Ćutuk, Rakitić 2, Gmajnički.

Brod-Svjetlost: Helbich 11, Marić 2, Šarac 14, Karlović Marko, Živković 1, Pandurić, Petković 21, Kljaić, Vukičević 4, Karlović Matej 14, Matasović 4, Grgić.