Košarkaši Vrijednosnica OS Darde su pred svojim navijačima na sjajan način otvorili novu sezonu. Uvjerljivom pobjedom nad Osječkim sokolom, baranjskim košarkašima pripao je prvi ovosezonski slavonsko-baranjski derbi (87:65).

Košarkaši Senada Muminovića odlično su otvorili susret. Osječani u uvodnim minutama nisu imali odgovora za brzu igru “Brokera”, te su jednako tako brzo došli u rezultatski zaostatak koji je na kraju prvih deset minuta iznosio -9 (20:11). Darda je u drugoj četvrtini nastavila u istom ritmu, sjajnu šutersku večer imao je Dejan Meznarić, te je najzaslužniji što se do poluvremena prednost “Brokera” povećala +13 (25:20). Ni nakon odmora igrači Zorana Helbicha nisu uspjeli zaprijetiti košarkašima iz Darde. “Brokeri” su na kraju treće četvrtine povećali svoju prednost na +18 (60:43), dopustivši gostima da postignu tek 43 poena. U posljednjoj dionici sjajno je funkcionirao baranjski napad koji je osječku obranu doslovno uništio brzim izmjenama pozicija nakon čega su sa lakoćom dolazili u poziciju za poentiranje, te su do kraja susreta uspjeli i povećati svoju prednost na konačnih +22 (87:65). Dejan Meznarić postigao je 27 poena uz fantastičnu valorizaciju 42. Stipe Tešija je dodao 13, Mate Perajica i Antonio Bičvić po 11, a “zaštićeni” igrač Luka Pandurić 10 koševa. U sastavu osječana bivši igrač Vrijednosnica OS Darde, Veljko Budimir ubacio je 16, a Toni Brnas 15 poena.

Vrijednosnica OS Darda – Osječki sokol 87:65 (20:11, 25:20, 15:12, 27:22)

Vrijednosnice OS Darda: Kujunđžić, Meznarić 27, Tešija 13, Šarić 2, Glavinić, Bičvić 11, Peraica 11, Mandić, Hrkač, Hrnčić 6, Drča 6, Pandurić 10.

Osječki sokol: Tucaković, Kaimarr 6, Šarac, Budimir 16, Brnas 15, Raić 2, Krolo 7, Radoš D., Tomeljak, Križanac 5, Kolovrat 4, Radoš T. 10.