Iako su košarkaši Vrijednosnica OS Darde u 16. kolo ušli bez usluga Perajice, Glavinića i Meznarića, Brokeri su ipak na domaćem parketu u dramatičnoj završnici uspjeli svladati Alkar iz Sinja sa rezultatom (81:77).

Prvi dio susreta otišao je na stranu Brokera koji su nametnuli svoj čvrsti stil igre, ne dopuštajući gostujućoj vanjskoj liniji previše prostora, pa je nakon sedam minute igre semafor pokazivao (17:07). Tricom Mirka Modrića na početku druge četvrtine Alkar dolazi na zaostatak od minus dva poena (22:20), na što su košarkaši iz Darde odgovorili serijom (7-0). Tri minute prije kraja druge četvrtine tricom Hrkača Darda bježi na +13 (39:26). Sa identičnom prednošću Brokeri odlaze na odmor (47:34). Darda je na otvaranju drugog dijela imala priliku slomiti otpor gostiju. U 33. minuti imali su domaći košarkaši +16, ali proradila je obrana Alkara, pogođene su tri trice i gosti su ponovno u igri (58:52). U posljednji deset minuta Brokeri su ušli sa prednošću od +8 (62:54), Modrić smanjuje na minus pet (62:57). Kada je Alkar priprijetio potpunim priključkom Hrnčić je tricom prekinuo njihov nalet, nakon čega se nastavilo koš za koš sve do 37. minute, kada na krilima raspoloženog Župića Alkar dolazi u egal (71:71). Stigli su gosti i do potpunog preokreta u završnici, prvo košem Žitka (73:75), a nakon toga i Bilića (75:77), no uzvratili su domaći preko Tešije i Hrnčića a odlični Bičvić postavio je konačni rezultat (81:77). Prvo ime kod momčadi Vrijednosnica OS Darde bio je Trepalovac s 19, Hrnić je dodao 16, Pandurić 15, a 11 poena uz sedam asistencija postigao je Bičvić. U redovima Alkara najbolji je bio Župić sa 17, dok je 13 koševa dodao Gaurina.

KK VRIJEDNOSNICE OS DARDA – KK ALKAR 81:77 (22:17, 25:17, 15:20, 19:23)

Alkar: Jugo 12, Bilić 11, M. Modrić 9, J. Župić, Matić 2, Boban 2, Gaurina 13, Žitko 11, Ivišić, Ćurković, Ž. Župić 17, Kanaet.

VROS Darda: R. Kujundžić, Tešija 12, Šarac, Bičvić 11, Hrkač 8, Hrnčić 16, Pandurić 15, Trepalovac 19, M. Kujundžić, Barišić, Turalija, Mandić.