Košarkaši Vrijednosnica Os Darde su tijekom cijelog susreta imali rezultatsku prednost, ali su tek u posljednjim sekundama izvođenjem slobodnih bacanja Bičvića i Pandurića osigurali pobjedu.

Košarkaši Vrijednosnica Os Darde zahvaljujući dobroj obrani otvorili su susret sa (12:0). Do kraja prve četvrtine Darda je zasluženo imala prednost. Međutim, Dubrovnik krajem prve četvrtine došao je na -3 (19:16). Početkom druge četvrtine Dubrovnik je prednost „Brokera“ sveo na koš razlike (19:18). Potom je Bizaca tricom poravnao na (23:23), ali na kraju druge četvrtine +12 za „Brokere“ (46:34). Drugo poluvrijeme uglavnom je proteklo u vodstvu košarkaša iz Darde. Toni Bizaca sa dvije trice inicirao je seriju (17:4) kojom je Dubrovnik stigao na minimalni zaostatak (55:54), ali dvije vezane trice Veljka Budimira i Antonija Bičvića vraćaju Darđane na željeni kolosijek.

I onda, 40 sekundi do kraja, „Brokeri“  umjesto da su susret mirno privedu kraju, petim faulom Mate Perajice i faulom Luke Pandurića ulaze u dramatičnu završnicu. kod prednosti (84:80), Luka Pandurić gubi loptu na sredini terena i radi prekršaj koji su suci vidjeli kao nesportski. Došen je bio precizan sa linije bacanja te smanjio zaostatak na (84:82). U idućem napadu Darda se uspijeva obraniti, a gosti idu na prekršaj.  Pandurić i Bičvić s linije slobodni bacanja potvrđuju izuzetno važnu pobjedu Darde. Do važnih bodova Vrijednosnice OS Darda predvodio je Antonio Bičvić sa 23 koša, Veljko Budimir dodao je  20 a Luka Pandurić 16 poena.

Ostanak potvrditi u preostala tri susreta!

Kako je Darda na osam pobjeda tri kola prije kraja i imaju bolji međusobni omjer od Dubrovnika, sad je fokus borbe za ostanak prebačena na Dubrovnik i Puntamiku. Brokeri su sa ovim trijumfom vrlo blizu osiguravanja četvrtog mjesta u Ligi za ostanak čime bi izbjegli i dodatne kvalifikacije.

KK VRIJEDNOSNICE OS DARDA – KK DUBROVNIK  88:84 (19:16, 27:18, 21:24, 21:26).

DARDA Dvorana OŠ Darda. Gledatelja 900. Suci: Jovović (Velika Gorica), Prpić (Zagreb) i Holjevac (Slavonski Brod).

KK VRIJEDNOSNICE OS DARDA: Kordić (2), Vlaić (2), Budimir (20), Mileković (6), Bičvić (23), Perajica (4), Mandić (15), Zucić, Čutuk, Pandurić (16).

KK DUBROVNIK: Petković (6), Bogdanović, Karač (7), Došen (10), Oštrić (4), M. Hajdić, Diminić (9), D. Hajdić, Bizaca (25), Begić (15), Perić (8).