Na otvaranju košarkaške sezone u Sinju košarkaši Senada Muminovića kontrolirali su veći dio susreta, ali u neizvjesnu završnici nisu kvalitetno odgovorili na agresivnu obranu Alkara i ostali su bez bodova.

Košarkaši  Alkara bolje su otvorili utakmicu te su u petoj minuti susreta imali prednost od plus četiri poena (12:08). Niz pogrešaka Alkara koriste košarkaši Darde i rade seriju za prednost od (13:15). Krajem četvrtine poenima Rudolfa Juga, „Brokeri“ imaju vodstvo od +6 poena (22:16). Brzopletost i isforsirani šutevi Alkara, donose Dardi prednost od (23:39). Župić sa šest uzastopnih poena, smanjuje prednost Baranjske momčadi i na odmor Alkar odlazi sa zaostatkom od trinaest poena (31:44). Nakon odmora dvojac Župić i Tešija kreiraju seriju za dolazak Alkara na minus pet (48:53), a u posljednjih 10 minuta dvoboja ušlo se sa tek dva koša prednosti Darde (60:62). Bezidejnost i bezuspješnost  košarkaša Vrijednosnica OS Darde nastavila se i u posljednjoj dionici susreta, u kojoj je domaćin zahvaljujući, tricama Gaurine, Rogića i Anzulovića u 36. minuti susreta otišao na pet poena prednosti (73:68). Baranjci su se vratiti serijom Pandurića na minus jedan (76:75), no to je bilo sve od Baranjske momčadi. Zahvaljujući poenima Gaurina i Rogića konačan rezultat uzbudljivih 40 minuta glasio je (83:76). Sinjane je u pobjedi predvodio Gaurina s 25 postignutih koševa, dok je dvojac  Župić i Rogić dodao 15. U momčadi Vrijednosnica OS Darde najbolji pojedinac bio  je Jugo s 21 poen, Ridl je dodao 12 koševa i 9 skokova a Perajica je imao  double-double učinak sa 10 koševa i 12 skokova.

Alkar – Vrijednosnice OS Darda 83:76 (16:22, 15:22, 29:18, 23:14)

SINJ – ŠSD. Gledatelja 700. Suci: Basarić (Split), Goleš (Šibenik) i Palavra (Zagreb).

ALKAR: Vrančić, Anzulović 3, M. Modrić, Librenjak, Bubalo 13, Tešija 12, Gaurina 25, Lozančić, Rogić 15, Ćurković, Župić 15, Kanaet.

VRIJEDNOSNICE OS DARDA: Radoš, Meznarić 10, Ridl 11, Budimir 6, Mileković 9, Bičvić, Perajica 10, Mandić, Kujundžić, Čutuk, Jugo 21, Pandurić 9.