Košarkaši Vrijednosnica OS Darde u 6. Kolu Lige za ostanak pobijedili su favoriziranu momčad Svjetlosti iz Broda sa rezultatom (71:69).

Ekipa Svjetlosti iz Broda bolje je ušla u susret zahvaljujući dvojcu Mišić i Karlović koji su bili najzaslužniji za brodsku prednost od +7 poena na kraju prvih deset minuta (23:16). Nakon što je u drugoj četvrtini gostujuću momčad prestao služiti šut, domaćin je zahvaljujući boljem pristupu Kordića, Bakovića, Krole i Ridla ne samo istopio prednost košarkaša Broda nego su na odmor otišli sa prednošću od + 4 (36:32). Nakon odmora Darda je nastavila svoju seriju (13:02), a prednost „Brokera“ u jednom trenutku iznosila  je visokih +17 (55:38). Karlović je uz pomoć Mišića i Šarca kreirao povratak Svjetlosti. Niti nekoliko poklonjenih lopti prilikom lomljenja rezultata, ni očajna trica domaće ekipe (0/10), ni samo šest igrača na raspolaganju treneru Darde, nije bilo dovoljno da Svjetlost ugrozi domaćina. Darda je u vrućoj završnici ipak ostvarila važu pobjedu  koja bi im mogla značiti opstanak u elitnom razredu hrvatske košarke. Baranjskoj  momčadi u posljednja četiri kola trebat će minimalno još jedna pobjeda kako bi izbjegli peto kvalifikacijsko mjesto. Krolo je bio najefikasniji košarkaš Darde s 19 poena. Svoje najbolje izdanje do sada u dresu Darde pružio je mladi Kordić sa 14 te Marko Mandić sa 12 poena. Kod Svijetlosti  najubojitiji bio je Karlović s 25 poena.