Košarkaši Darde kalendarsku godinu zaključili su na najbolji mogući način – trećom uzastopnom prvenstvenom pobjedom.

Gostima iz Slavonskog Broda nisu ostavili baš nikakvu šansu te su ih kući ispratili minus 38, čime su s pretposljednjeg mjesta na tablici skočili na visoku četvrtu poziciju…

Brođani su preko Tomeljaka poveli s 2:0, a ispostavit će se kako je to bilo i njihovo posljednje vodstvo na utakmici. Pred kraj prve četvrtine domaćini su već na 20:11, a početkom druge bježe na 28:13. Nekakav rezultatski priključak gosti su održavali do sredine tog perioda kada su u zaostatku 12 poena razlike, no nakon toga Darda serijom 9:1 zaključuje poluvrijeme za visokih 42:22. Niti u nastavku nije došlo do promjene odnosa snaga na parketu, pa čak niti u trenucima kad je domaći strateg Sead Muminović na teren poslao pričuvnu petorku. Na koncu je sve privedeno kraju s više nego uvjerljivih 95:57 za domaćine, koji će Božićne blagdane, baš kao i Brođani, na tablici dočekati u peteročlanom društvu momčadi koje imaju omjer pobjeda i poraza 5-5. Budimir i Bičvić predvodili su pobjednike s po 21 ubačenim košem, a pratio ih je Perajica sa 16 poena. Na drugoj strani Tomeljak je ubacio 19, dok su dvoznamenkasti bili još i Bašljan i Šamadan koji su postigli po deset poena.

Na zadnje dvije utakmice (Križevci, Svjetlost), naplatili su igrači Vrijednosnica OS Darde mukotrpan rad i dobre igre koje su ih krasile ove sezone. U svim utakmicama prvenstva darđane je krasila čvrsta i agresivna obrana, te strpljiv i discipliniran napad u kojima se vidi trenerski potpis Senada Muminovića. Vrijednosnice Os Darda u drugom dijelu prvenstva čeka nešto lakši raspored u prvenstvu (6 utakmica u Dardi i 4 u gostima).

KK Vrijednosnice Os Darda – KK Brod Svjetlost  95:57 (20:11, 25:13, 25:17, 25:16).

Vrijednosnice Os Darda: Kordić 2, Meznarić 2, Ridl 6, Budimir 21, Mileković 2, Bičvić 21, Perajica 16, Mandić, Radoš, Ćutuk 6, Jugo 6, Pandurić 13.

Brod Svjetlost: Hajdić 3, Šamija, Šamadan 10, Živković 3, Poščić 4, Tomeljak 19, Kljajić 4, Papac 4, Karlović, Bašljan 10.