Unatoč izostanku svojih ponajboljih igrača Perajice i Ridla, Darda je u Križevcima u sklopu desetog kola A-1 lige kreirala malu senzaciju ubilježivši prvu gostujuću pobjedu ove sezone…

Iako su i Križevci bili oslabljeni za neigranje dvojca Grgat – Žitko, očekivalo se kako će ipak na svom parketu opravdati ulogu favorita i održati priključak za vodećim ekipama na ljestvici. Da to neće biti nimalo lako, već u samom startu do znanja su im dali Budimir i Jugo koji su u prvih deset minuta zajedno ubacili 15 od 21 poen gostiju i vodstvo od četiri poena razlike. Križevci su nastavili s lošom i neefikasnom igrom te brojnim izgubljenim loptama omogućili Dardi povećavanje stečene prednosti. Na veliki odmor odlazi se s 41:29 za Slavonce, a čini se kako domaći trener Bujan mora smisliti nešto posebno da bi razbudio svoju momčad. On u drugom poluvremenu rješenje pronalazi u mladom domaćem igraču Igoru Čuseku, koji je u dosadašnjem tijeku prvenstva uglavnom grijao klupu. Čusek je u drugom poluvremenu s četiri svoje trice najzaslužniji što je susret vraćen u egal. Domaćini su u posljednjoj dionici u jednom trenutku čak i izjednačili na 62:62, no dalje od toga nisu mogli. U završnici Meznarić i Bičvić donose prevagu gostujućoj momčadi, koja se tako stiže do pobjede 79:68 i dva vrlo važna boda u borbi za opstanak. Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Bičvić s 24, Meznarić sa 17 i Budimir s 14 poena. Čusek je na drugoj strani susret okončao s 14 poena, dok je Svoboda ubacio poen manje.

U posljednjem kolu prvog dijela prvenstva u Dardi se u subotu 10.12.2011. (19.00 sati), igra Slavonsko-Baranjski derbi, dolazi nam u goste Brod Svjetlost, te je ovo prilika da uz vjernu domaću publiku Baranjci dođu do svoje pete pobjede.

KK Križevci – KK Vrijednosnice Os Darda 68:79 ( 17:21, 12:19, 22:13, 17:26).

Križevci: Glavinić 9, Matoić, Gligora 8, Sertić 2, Ćusek 14, Svoboda 13, Hrkač, Jurlina, Zrnić, Buva 12, Čolak 10.

Vrijednosnice Os Darda: Kordić, Meznarić 17, Budimir 15, Mileković 8, Bičvić 24, Kujundžić, Radoš, Ćutuk 2, Jugo 8, Pandurić 5.