Košarkaši Vrijednosnica Osijek večeras su u Gradskom vrtu u 4. kolu HT Premier lige pobijedili KK Bosco iz Zagreba rezultatom 93:84.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Bosco 93:84 (23:22, 23:17, 18:16, 29:29).

KK Vrijednosnice Osijek: Pavlović 11, Ihring 16, Mandić 11, Maskaljević, Boras, Mustapić 28, Perić, Abdul-Malik 20, Šango 3, Darling 4, Vrkić.

KK Bosco: Jularić 6, Chavlovich Jr. 16, Tušek 7, Šeparović, Gunjina 2, Palokaj 6, Primorac 11, Šetka 4, Tešija 9, Perković 7, Korać 17, Ogrizović.

Prva četvrtina je prošla u vrlo izjednačenoj igri, koju je domaća ekipa ipak uspijela  završiti u svoju korist rezultatom 23:22. Treba napomenuti  da se u prvim minutama utakmice ozlijedio igrač Vrijednosnica Domagoj Vrkić što je dosta poremetilo planove treneru Krstiću jer zbog ranije ozljede nije igrao ni kapetan Nikola Turalija. Na početku druge četvrtine gosti dolaze do izjednačenja 27:27 koje je bilo i jedino na utakmici jer od tada domaćini hvataju ritam i predvođeni raspoloženim Mariom Ihringom odlaze na odmor rezultatom 46:39. U nastavku igrači Vrijednosnica uspijevaju nametnuti svoj ritam i na krilima Jakova Mustapića u napadu i Abdul-Malika u obrani uspijevaju i povećati prednost (najviše 17 poena). U posljednjoj četvrtini Brokeri rutinski održavaju prednost i utakmica završava rezultatom 93:84.

Najbolji strijelci kod domaće ekipe bili su Jakov Mustapić s 28 i Abdul-Malik s 20 poena a kod gostiju Korać s 17 i Chavlovich Jr. s 15 poena.

Izjave trenera i igrača:

Matija Brkljačić, trener KK Bosca: “Na žalost uspijeli smo se približiti na nekih devet poena i da smo prekasno krenuli u neku agresivnu igru koju smo dogovorili od početka.Bili smo izjednačeni čitavo prvo poluvrijeme ali nam se dešavaju crne rupe koje si ne bi smijeli dozvoliti. Puno radimo na treningu i mislim da to mora doći do izražaja, ja vjerujem u ove momke ali moramo smanjiti pogreške koje se na ovom nivou ne bi smjele događati koje su nas opet koštale pobjede”.

Stjepan Tešija, igrač KK Bosca: “Mi moramo još puno radit, pogotovo u obrani gdje smo primili previše poena. Čvrsta utakmica i zaslužena pobijeda Osijeka”.

Vladimir Krstić, trener KK Vrijednosnice Osijek: “Ostali smo bez Turalije prije utakmice i u prvom napadu se ozlijedio Vrkić pa smo bili prisiljeni miksati. Ekipa Bosca je odigrala danas šuterski odlično  a mi nismo uspijeli završiti utakmicu onako kako smo htjeli da pobjegnemo na veću razliku i mirno je privedemo kraju”.

Jakov Mustapić, igrač KK Vrijednosnice Osijek:”Teška utakmica iz razloga jer smo ostali bez dva visoka igrača Turalije, ovom prilikom mu želim brz oporavak i Vrkića na početku utakmice. Našli smo se u jednoj novoj okolnosti gdje nismo bili upoznati s novim sustavom igre jer su skoro svi igrali van svojih pozicija. Trebalo nam je neko vrijeme da dođemo sebi i pokažemo da smo kvalitetnija ekipa.”

Već u utorak 30. listopada košarkaši Vrijednosnica igraju treću utakmicu Alpe Adria Cupa protiv Arkadia Lionsau u Austriji.