Sinoć su košarkaši Vrijednosnica Osijek u 8. kolu HT Premijer lige izgubili od KK Zaboka rezultatom 84:69.

KK Zabok – KK Vrijednosnice Osijek 84:69 (24:15, 20:13, 17:26, 23:15)

KK Zabok: Martinko, Lisica 10, Radovčić 17, Galić 12, Črnjević 9, Ćutuk, Anzulović 11, Tuđen, Proleta 5, Jambrović 14, Batur 0, Šarlija 6.

KK Vrijednosnice Osijek: Pavlović 19, Ihring 7, Mandić 4, Boras 0, Perić 0, Abdul-Malik 15, Šango 0, Darling 0, Vrkić 11, Gospić 13.

U 6. minuti prve četvrtine Vrijednosnice  vode 12:14 najviše zahvaljujući raspoloženom Malik-Abuom koji postiže 8 poena. Posljednje tri minue Zabok koristi greške gostiju i pravi 12:1 te četvrtina završava 25:15.

Druga četvrtina prolazi u dominaciji domaćina i na odmor se odlazi rezultatom 44:28.

U nastavku dobar učinak Gospića s tri trice pokreće Brokere koji uspijevaju smanjiti zaostatak na svega 4 poena (50:46) i dovode utakmicu u neizvjesnost. Ipak igrači Zaboka s dvije trice ne dozvoljavaju Brokerima da se skroz približe i četvrtina završava 61:54.

I u zadnjoj četvrtini Vrijednosnice dolaze do 5 poena zaostatka, ali nije bilo dovoljno snage za preokret te KK Zabok mirno privodi utakmicu kraju rezultatom 84:69.

Najbolji strijelci domeće ekipe su bili Radovčić sa 17 i Jambrović s 14 poena, a kod Vrijednosnica Pavlović s 19 i Abdul-Malik s 15 poena.

Sljedeći vikend nema utakmica HT Premijer lige zbog kvalifikacija hrvatske reprezentacije za europsko prvenstvo, a 3. prosinca se nastavlja Alpe Adria Cup u kojem Vrijednosnice dočekuju ekipu Arkadia Traiskirchen Lions iz Austrije.