Večeras su KK Vrijednosnice Osijek u 12 kolu HT Premijer lige pobijedile ekipu Cedevite rezultatom 83:78.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Cedevita 83:78 (18:12, 22:29, 22:15, 21:22).

KK Vrijednosnice Osijek: Pavlović 18, Ihrihg 9, Mandić 16, Maskaljević, Boras, Bačić, Perić 6, Abu 13, Šango 0, Darling, Vrkić 2, Gospić 19.

KK Cedevita: Perković 22, Jordano 14, Bajo 7, Ćorić 11, Buljević 3, Bošnjak 2, Vitali 2, Popić 4, Čubrilo, Vladović 13, Matković.

Vrijednosnice bolje otvaraju utakmicu i čvrstom obranom ostvaruju prednost od 6 koševa u prvoj četvrtini. U 12 minuti utakmice Brokeri imaju najveće vodstvo na utakmici 24:14, a nakon toga Cedevita podiže obranu i do kraja poluvremena prelaze u vodstvo 40:41. Drugo poluvrijeme počinje tvrdo i nervozno, ali kako je odmicala treća četvrtina domaćini preuzimaju vodstvo od 4 do 8 koševa prednosti i održavaju ga sve do pred sam kraj utakmice. Kod rezultata 79:75, 32 sekunde prije kraja Jakov Vladović pogađa tricu za 79:78, a nakon toga u napetoj završnici Brokeri su uspjeli obraniti svoj koš, te nakon prekršaja na Ozrenu Pavloviću i Anti Gospiću, preko pogođenih slobodnih bacanja dolaze do konačnih 83:78.

Trener Vrijednosnica Osijek Domagoj Kujundžić:” Prije svega čestitam svojim momcima na velikoj borbi i zasluženoj pobjedi. Izuzetno sam ponosan na svoje igrače, ovo je bila prava prvenstvena i tvrda utakmica, odigrali smo pravu mušku utakmicu i u njoj smo slavili. Čestitam Cedeviti na fer i korektnoj borbi.”

Ozren Pavlović:” Jako mi je drago da smo uspjeli pobijediti na domaćem parketu, držali smo se uputa trenera i to nam se na kraju isplatilo i svi igrači su dali svoj veliki doprinos. Čestitam Cedeviti na borbi do zadnje minute i dobroj igri.”

Trener Cedevite Dražen Orešković:” Osijek je bio bolji i čestitam im na tome, bili su agresivni sretniji i spretniji, na kraju su odnijeli pobjedu. Mi moramo još trenirat pa ćemo vidjeti kako dalje.”

Jakov Vladović:” Mislim da smo dosta nervozno odigrali utakmicu, sa dosta naših grešaka jednostavno Osijeku dali da lakše pobijedi. Nama preostaje da treniramo i popravimo dosta segmenata u našoj igri.”

Sljedeću utakmicu Brokeri gostuju u Rijeci 25.siječnja protiv Adria Oil Škrljeva u 13.kolu HT Premier lige.