Košarkaši Vrijednosnica Osijek su upisali uvjerljivu pobjedu u 2. kolu HT Premier lige protiv KK Adria Oil Škrljeva rezultatom 97:79.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Adria Oil Škrljevo 97:79 (30:21, 24:19, 29:18, 14:21).

KK Vrijednosnice Osijek: Pavlović 15, Ihrihg 9, Mandić, Maskaljević, Boras, Mustapić 16, Perić 8, Abdul-Malik 17, Šango 12, Darling 5, Turalija 6, Vrkić 9.

KK Adria Oil Škrljevo: Šarac 4, Yacoubou 17, Spence 20, Štemberger 12 , Ušić 8, Kolić 2, Krajina, Kučan 11, Cvitković, Krstanović 5.

U samom je startu utakmice bilo očito da košarkaši Vrijednosnica idu po prvu pobjedu u prvenstvu. Agresivnom i koncentriranom igrom nisu dozvoljavali gostima da se razmašu, a u napadu su bili raspoloženi i točni. Šutom za tricu Franka Šange i polaganjem Brune Perića za dva poena prva četvrtina završava rezultatom 30:21.

Na početku druge četvrtine Škrljevo se pokušava vratiti u utakmicu, ali Brokeri ne dozvoljavaju i prave seriju 13:2 za +14 razlike na poluvremenu.

Odličnom igrom u trećoj četvrtini Vrijednosnice u jednom trenutku bježe na 27 poena prednosti te četvrtina završava rezultatom 83:58.

U zadnjih deset minuta gosti iz Rijeke uspijevaju samo ublažiti poraz.

Uz šut iz igre od 55%, presudnom se pokazala i velika nadmoć u segmentu skoka gdje je domaćin nadskakao goste s 47 naprema 28.

Četvero domaćih igrača upisalo je dvoznamenkasti broj poena. Najbolji je bio Abdul-Malik sa 17 poena i 11 skokova, a dobre role odigrali su još i Jakov Mustapić s 16, Ozren Pavlović s 15 te Franko Šango s 12 poena. Kod gostiju najbolji strijelci su bili Corey Spence s 20 i Achraf Yacoubou s 17 poena.

Izjave trenera i igrača:

Damir Rajković, trener KK Adria Oil Škrljeva:  „Domaćin je igrao bolje dok smo mi bili izrazito loši u prvom poluvremenu i to je presudilo utakmicu“.

David Ušić, igrač KK Adria Oil Škrljeva: „Teška utakmica protiv Osijeka koji je odigrao jako dobro fizički. Nismo ušli agresivno kako smo trebali u utakmicu, Osijek je to iskoristio i kaznio nas.“

Vladimir Krstić, trener KK Vrijednosnica Osijek: „Dobili smo lakše od očekivanog, slomili smo ih krajem druge četvrtine gdje smo imali 14 poena razlike. Nisam dao da se u poluvremenu opustimo nego da se u prve dvije tri minute nastavka još više dignemo i da im ne dozvolimo da se vrate u utakmicu.“

Nikola Turalija, kapetan KK Vrijednosnica Osijek: „Vjerujem da smo odradili jednu odličnu utakmicu i time pokazali da ćemo biti težak protivnik svakoj ekipi u ligi.“

Sljedeća utakmica KK Vrijednosnica Osijek je na rasporedu 20. listopada na gostovanju protiv KK Šibenik.