Večeras su košarkaši Vrijednosnica Osijek u 17. kolu HT Premijer lige izgubili na gostovanju kod KK Gorice rezultatom 117:76.

KK Gorica – KK Vrijednosnice Osijek 117:76 (32:17, 23:14, 34:27, 28:18)

KK Gorica: Jukić 2, Majcunić 10, Petrović 14, Prgomet 9, Mašić 6, Zrnić, Papac 14, Baković 12, Vučić 24, Mazalin 16, Kapusta 5, Mikšić 5.

KK Vrijednosnice Osijek: Ihring 23, Mandić 8, Maskaljević, Boras, Perić 2, Abu, Šango 3, Darling 17, Vrkić 17,

Košarkaši Vrijednosnica krenuli su na put u Goricu sa željom da ponove odličnu partiju iz prošloga kola (pobjeda protiv Zadra) i znali su da će Gorica biti težak zalogaj, ali nitko nije ni pomislio da će to na kraju biti najteži poraz ove sezone. Bez ozlijeđenog Abua Brokeri od samog početka izgledaju izgubljeno i pomalo nezaineresirano što domaći košarkaši sjajno koriste i već pomalo u prvoj četvrtini riješavaju pitanje pobjednika (32:17). I drugu četvrtinu bolje otvaraju košarkaši Gorice i ne dopuštaju Brokerima da se vrate u utakmicu nego još i povećavaju prednost na plus 24 (55:31). U nastavku utakmice Vrijednosnice pokušavaju podići ritam i energiju ali ne uspijevaju a s druge strane košarkaši Gorice svoju šutersku večer završavaju rezultatom 117:76.

Najbolji strijelac KK Gorice večeras je bio Ivan Vučić s 24 poena, a kod gostujućih Brokera Mario Ihring s 23 poena

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju protiv Cibone u Gradskom vrtu u ponedjeljak, 25. ožujka u 19 sati.