Pobjeda Vrijednosnica u 16. kolu HT Premijer lige

Večeras su košarkaši Vrijednosnica Osijek ostvarili veliku pobjedu protiv KK Zadra u susretu 16. kola HT Premijer lige.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Zadar 88:69 (23:23, 22:11, 28:20, 15:15)

KK Vrijednosnice Osijek: Jelavić, Ihring 19, Mandić 11, Maskaljević 0, Bačić 0, Tomljenović, Perić 2, Abu 17, Šango 6, Darling 5, Vrkić 9, Gospić 19.

KK Zadar: Bašić 4, Žorić 16, Krajina 11, Dašić 4, Vuković 8, Brzoja 0, Špralja 3, Little 9, Božić 12, Planinić 2.

Nakon jučerašnje teške utakmice protiv KK Crvene Zvezde u ABA ligi bilo je vidljivo da se košarkaši KK Zadra nisu uspjeli opraviti za večerašnju utakmicu. Prva četvrtina prolazi u igri koš za koš gdje se tricom Ihringa u zadnjem napadu rezultat izjednačava 23:23. U drugoj četvrtini Brokeri dobivaju impuls više sjajnim zakucavanjem Abua kojim prelaze u vodstvo koje drže do kraja poluvremena te na odmor odlaze s 11 poena prednosti (45:34).

U nastavku Zadrani nisu imali rješnje za raspoloženog Ihringa koji je vodio i završavao napade i razigravao svoje suigrače, ponajviše Gospića i Abua te se prednost dodatno povećala na 19 poena (73:54). U zadnjoj dionici domaćini su rutinskom igrom priveli utakmicu kraju i ostvarili 9. pobjedu u hrvatskom prvenstvu.

Najbolji strijelci u ekipi Brokera bili su Mario Ihring i Ante Gospić s 19 poena, a kod gostiju Luka Žorić sa 16 poena.

Izjave trenera i igrača:

Domagoj Kujundžić, trener KK Vrijednosnica Osijek: „Čestitam svojim momcima na ogromnom trudu i pametnoj igri. Iskoristili smo u najboljoj mjeri umor košarkaša Zadra. Mislim da njima nije bilo jednostavno poslije jučerašnje utakmice doći danas u Osijek i odigrati, ali eto takva su pravila i mi smo to iskoristili na najbolji način i ponosan sam na svoju ekipu.“

Domagoj Vrkić, igrač KK Vrijednosnica Osijek:  „U potpunosti smo nadigrali Zadar i sve ostalo manje-više nije bitno.“

Sljedeću utakmicu HT Premijer lige Brokeri gostuju kod KK Gorice u subotu, 16. ožujka u 18 sati.