Večeras je u sklopu 18. HT Premier Lige ekipa KK Vrijednosnica Osijek  pobijedila KK Split s rezultatom 73:68.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Split 73 : 68 (22:23, 18:23, 14:6, 19:16).

Vrijednosnice Osijek: Tomsick 13, Taylor 20, Došen 6, Bačić, Markulin
8, Anzulović, Šarac 2, Krolo 2, Lindbom 15, Vrkić, Turalija 7.

Split: Scott 4, Kalajžić 1, Kedžo 17, Filipović 8, Katura 9,
Marčinković 5, Najev 4, Jukić 7, Špaleta, Širko 13, Galić.

Prva četvrtina prolazi u izjednačenoj igri gdje se Vrijednosnice bolje snalaze u većem dijelu, no gosti ipak dolaze do minimalne prednosti na kraju dionice. U drugih deset minuta Split se budi i bježi na dvoznamenkastu prednost ali igrači trenera Vladimira Krstića ništa ne prepuštaju slučaju te se tricama Došena, Lindboma i Markulina vraćaju u utakmicu. Na veliki odmor se odlazi sa šest poena prednosti za goste (40-46). U nastavku igre dva ubačaja Kedže ponovo nose gostima dvoznamenkastu prednost i od tada postoji samojedna momčad na terenu. Čvrstom obranomi odličnom igrom u napadu Lindboma, Taylora i Tomsicka stvaraju prednost od 12 poena (66:54) koju ne ispuštaju sve do kraja utakmice. Ovo je druga pobjeda u nizu te su osvojeni vrlo važni bodovi za play off.

Sljedeću utakmicu KK Vrijednosnice igraju za dva tjedna u petak, 23. ožujka 2018. protiv KK Cibone u Gradskom vrtu.