Večeras su košarkaši Vrijednosnica Osijek u 9. kolu HT Premijer lige izgubile od KK Splita rezultatom 75:78.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Split 75:78 (19:11, 16:20, 21:19, 19:28)

KK Vrijednosnice Osijek: Ihring 20, Mandić 6, Maskaljević, Boras 0, Bačić, Perić 13, Abdul-Malik 13, Šango 0, Darling 0, Vrkić 14, Gospić 9.

KK Split: Kalajžić 8, Veljačić 17, Kedžo 8, Gabrić 17, Runjić , Marčinković 12, Jukić 0, Kovačević 7, Cobbins 9.

Košarkaši Vrijednosnica iako oslabljeni neigranjem Pavlovića odlično otvaraju utakmicu i koševima Gospića,Ihringa i Abdul-Malika prave 9:0. Gosti iz Splita tek u 5 minuti postižu prvi koš ( Kalajđić 2 poena). Prva četvrtina završava rezultatom 19:11 za domaćina. U drugoj četvrtini Split preko Veljačića i Kovačevića pravi mini seriju od 11 poena i dolazi do prvog vodstva 21:22. Tu domaćini malo stišću gas i na poluvrijeme se odlazi s  rezultatom 35:31. Treča četvrtina prolazi u odličnoj roli Ihringa koji je s 11 poena ne dozvoljava gostima da se skroz približe te četvrtina završava s 56:50. U posljednjoj dionici gosti iz Splita  izjednačavaju rezultat dvije minute prije kraja 70:70 i u samoj završnici imaju više sreće i odnose pobjedu u Split.

Najbolji strijelci za domaću ekipu bili su Ihring s 20 i Vrkić s 14 poena a kod gostiju Veljačić i Gabrić s 17 poena.

Izjave trenera i igrača:

Vladimir Krstić, trener Vrijednosnica Osijek:” Nažalost to je košarka, vodiš 39 minuta i onda Split preokrene. Imali smo neke loše obrambene reakcije,previše smo im poklonili i to ih je vratilo. Težak poraz kad pogledaš da smo vodili cijelu utakmicu i da smo igrali jako dobro. Čestitam Splitu na pobijedi a mi idemo dalje,dugo je prvenstvo.”

Ante Gospić, igrač Vrijednosnica Osijek: ” Nažalost ispalo je bolje za njih a loše za nas. Imali smo utakmicu i napravili par sitnih grešaka koje su oni jako dobro iskoristili i nismo stigli do te pobijede.”

Mauro Veljačić, igrač KK Splita: ” Bio je na početku manji broj poena ali uspijeli smo to nekako stići. Oni su cijelo vrijeme imali prednost ali mi smo se borili do kraja i izborili za nas vrlo bitnu pobijedu.”

Slijedeću utakmicu KK Vrijednosnice Osijek igraju 15.prosinca u 19:00 sati u Sinju protiv Alkara u sklopu 10. kola HT Premijer lige.