Večeras su Vrijednosnice Osijek izgubile protiv zagrebačke Cibone u sklopu Kupa Krešimira Ćosić.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Cibona 77:103 (18:22, 19:23, 13:25, 27:33)

Vrijednosnice: Bašić 8, Jordano 18, Ćorić 8, Buljević 10, Darling, Filipović 2, Kujundžić 7, Dmitrović, Šarenac 13, Vuković, Lakić 11.

Cibona: Rebec 23, Vucić 13, Novačić 16, Gibson 8, Ramljak 24, Katić, Bundović 5, Prkačin 2, Badžim 3, Rozić 3, Ljubičić 6.

Prvo poluvrijeme Brokeri su se dobro držali, mogli su parirati Ciboni te su dvaput poveli rezultatom 27:26 i 30:29, prvo poluvrijeme završava sa plus osam za goste rezultatom 37:45. Drugo poluvrijeme ekipa Cibone je otvorila još jače, bila je bolja u svim segmentima, bolji postotak šuta, više skokova i asistencija, više ukradenih lopti i manje pogrešaka. U trećoj četvrtini prave 20 razlike te nakon toga Brokeri više nisu mogli stići njihovu prednost. Najbolji igrači kod Vrijednosnica bili su Jordano i Šarenac, dok su kod Cibone Ramljak, Rebec i Novačić.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: Ekipa Cibone nas je ozbiljno shvatila, trudili smo se maksimalno ali nije išlo, sa velikim brojem ozlijeđenih igrača mi nismo mogli parirati. Ekipa Cibone nas je nadigrala u svakom segmentu, imali smo velik broj izgubljenih lopti. U nedjelju se vraćamo u stvarnost, protivnicima koji su po našoj mjeri, moramo se oporaviti do te utakmice.

Igrač Vrijednosnica – Andrija Šarenac: Danas smo očekivali da možemo više parirati Ciboni, za nas je ovo bila sjajna prilika napraviti povijesni uspjeh za klub, ali nažalost nismo. Ovaj put su nas bolje skautirali jer smo prve dvije utakmice bili u egalu sa njima. Želim im čestitati na fer i korektnoj borbi te sreću u daljnjem natjecanju.

Trener Cibone – Ivan Velić: Čestitam igračima na ulasku u final four Kupa Krešimir Ćosića, očekivali smo teži susret s obzirom na naš veliki broj utakmica i putovanja. Bilo je dosta ozlijeđenih igrača, međutim ovi koji su igrali uložili su dodatni napor i riješili smo utakmicu.

Igrač Cibone – Matic Rebec: Znali smo da moramo ići jako u utakmicu, ušli smo maksimalno i zasluženo pobijedili, čestitam svojim suigračima.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u Osijeku, 19.1.2020. sa početkom u 17:00h protiv KK Dubrava.