U posljednjoj utakmici 5. kola A-1 hrvatske košarkaške lige susrele su se momčadi koje još uvijek nisu okusile slast pobjede. Škrljevčane je do prvih prvoligaških bodova (84:77) predvodio iskusni Davor Kus koji je ubacio 31 poen i zaslužio titulu MVP-a kola.

Osječki košarkaši otišli su put Kvarnera bez svoga najubojitijeg igrača Mateja Karlovića i Nikole Turalije dok su u sastavu bili nedovoljno oporavljeni Marko Karlović i Aljoša Šarac. Uvodnu četvrtinu sjajno su otvorili domaći košarkaši koji su ponajviše zahvaljujući odlično raspoloženom Davoru Kusu već u šestoj minuti ostvarili veliku prednost od + 15 poena (21:06). Brokeri su se zahvaljujući raspoloženom Luki Panduriću vratili u igru i počeli stizati rezultatski zaostatak te su na odmor otišli sa obećavajućih (42:42). Nakon odmora košarkaši Vrijednosnica Osijek ponovo su dozvolili da domaćin ostvari rezultatsku prednost koju su Brokeri nekoliko puta ozbiljno ugrozili ali do preokreta i prve pobjede na žalost nije došlo. Novu prigodu za prvu pobjedu osječki će košarkaši imati za tjedan dana kada u Gradski vrt stiže šibenski Jolly JBŠ. Davor Kus (31) postigao je najviše poena u domaćoj momčadi dok su kod KK Vrijednosnica Osijek najuspješniji bili Luka Pandurić (25) i David Ušić sa (16) poena.

KK Škrljevo – KK Vrijednosnice Osijek 84:77 (28:21, 14:21, 25:17, 17:18).

KK Škrljevo: Surina 9, Kus 31 (5-5), Bilalović 3, Juričić 4 (1-2), Trbović 9, Perković 7 (3-4), Radunić 8, Ceranja 6, Stipčić, Rogić 7 (1-2), Prostran.

KK Vrijednosnice Osijek: Kujundžić 1 (1-2), Zebić, Došen 4, Diminić 10, Ušić 16 (4-5), Bičvić 9 (6-8), Pandurić 25 (11-15), A. Šarac 12 (3-3), J. Šarac, Mar. Karlović.