Na otvaranju Lige za ostanak, osječki košarkaši upisali su svoju prvu domaću pobjedu. U Gradskom vrtu Brokeru su slavili protiv ekipe Alkar sa rezultatom (61:49).

Već u prvoj četvrtini košarkaši Vrijednosnica Osijek trebali su otići na dvoznamenkastu prednost ali se ekipa Alkara održala u igri zahvaljujući napadačkom skoku. Brokeri su imali prednost od plus deset (24:14) u 15. minuti, no gosti se do poluvremena vraćaju na dostižnih i neugodnih -4 (29:25). U trećoj četvrtini Stipe Tešija držao je Alkar na životu, no u zadnjoj četvrtini Aljoša Šarac ‘’povukao’’ je Brokere do sigurne i važne pobjede na otvaranju LZO. Kod Vrijednosnica Osijek najučinkovitiji bio je Aljoša Šarac sa 16, dok je 10 poena nadodao Luka Pandurić. Kod ekipe Alkara najprecizniji bili su Stipe Tešija (15) i Josip Glavinić sa 7 poena. Već u utorak, Vrijednosnice Osijek ponovo igraju na svom parketu, a stiže nam ekipa Škrljeva.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Alkar 61:49 (18:12, 11:13, 12:9, 20:15)

KK VROS: Kujundžić 7, Zebić 2, Došen 7, Ušić 8, Bičvić 6, Pandurić 10, Šarac A 16, Krajina, Karlović Mat, Karlović Mar 3, Turalija 2, Šarac J.

KK Alkar: Bilić 2, Boban Jo 2, Bilandžić, Modrić 3, Dominović 6, Šipić 6, Boban Ju, Gaurina 2, Glavinić 7, Svalina 2, Tešija 15, Kanaet 4.