Košarkaši Vrijednosnica Osijek su na otvaranju prvenstva u Zaboku, u tvrdoj i neizvjesnoj utakmici svladali KK Zabok sa rezultatom (76:85) i upisali svoju prvu pobjedu.

Ekipa KK Vrijednosnica Osijek od prve minute utakmice pokazala je po što je došla u Zabok. U prvoj četvrtini Brokeri su imali poteškoća u defanzivnom dijelu igre ali nakon što su uspjeli popraviti taj segment igre, počelo se učinkovitije i napadati. Momčad Vladimira Krstića imala je laganu prednost tijekom cijele utakmice a u zadnjih deset minuta dvoboja ušla je sa minimalnom prednosti od samo +3 poena (60:63). KK Zabok se poslije nepune dvije minute igre približio na pola koša zaostatka (66:67), ali Brokeri rade seriju (2:11) i četiri minute prije kraja susreta ostvaruju nedostižnu prednost. Kod Vrijednosnica Osijek najefikasniji bio je dvojac Šarac/Mustapić sa 17 poena (oba), dok je Jalen Robinson ubacio 14 poena. Prvenstvo je otvoreno na najbolji mogući način. Momčad KK Vrijednosnica Osijek poslala Vam je najljepšu moguću pozivnicu da ih podržite u utorak u maloj dvorani Gradski vrt protiv KK Cibone.

KK Zabok – KK Vrijednosnice Osijek 76:85 (25-27, 15-16, 20-20, 16-22)

KK Zabok: Krolo 9, Palac 5, Smajlagić 17, Tomsick 5, Zrnić 16, Črnjević 2, Demo 3, Đurinović, Jambrović 1, Jurlina 2, Kapusta 10, Šarac 6.

KK VROS: Torić 2, Šarac J., Došen 11, Robinson 14, Žulj, Vuković 11, Mines 9, Šarac A. 17, Krajina 4, Karlović Mar., Turalija, Mustapić 17.