Na završni turnir Kupa Krešimira Ćosića plasirala se ekipa KK Splita, koja je večeras bila bolja od KK Vrijednosnica Osijek (69:80).

Ekipa KK Splita odlično je ušla u utakmicu i nametnula visok ritam u obrani i u napadu. Igrači trenera Vladimira Krstića nisu imali odgovora na agresivnost gostiju pa je na kraju druge četvrtine zaostatak od – 14 poena bio potpuno zaslužen. Početkom drugog poluvremena Brokeri počinju igrati agresivnije, što je publika odmah nagradila glasnim bodrenjem, ali bliže od – 9 nisu mogli. Splićani zasluženo odnose pobjedu, njihovi iskusni igrači bili su tvrd zalogaj za mladu i neiskusnu Krstićevu ekipu. Jako dobru igru pružio je Jakov Mustapić (33) ali mu se nitko od suigrača nije priključio.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Split 69:80 (16:24, 20:26, 17:13, 16:17)

KK VROS: Torić, Šarac J, Došen, Robinson 6, Žulj, Vuković 5, Šarac A 7, Krajina 2, Karlović Mar, Turalija 6, Mines 10, Mustapić 33

KK Split: Subotić 7, Kalajžić 6, Rančić 19, Dijan, Najev 2, Jukić 10, Kanaet 2, Filipović 11, Kedžo 10, Galić, Širko 13.

U subotu u Zaboku Vrijednosnice otvaraju domaće prvenstvo.