U subotu su na Gripama košarkaši Splita u tvrdoj i borbenoj utakmici pobijedili Vrijednosnice Osijek rezultatom (69:61).

Tvrdu i borbenu utakmicu bolje otvaraju košarkaši Vrijednosnica Osijek koji su imali rezultatskoj prednosti prve dvije četvrtine. Sve dobro što su Brokeri odigrali u prvom dijelu palo je u vodu od 22. do 30. minute, kada su od rezultata (32:37), Splićani predvođeni iskusnim Srđanom Subotićem napravili seriju od +17 i otišli na (64:47). U tim trenucima domaćini su pogađali iz svih pozicija, dok Osječani nisu mogli pogoditi ništa (6 minuta bez koša). U zadnjoj četvrtini Vrijednosnice se ponovno bude, ali je zaostatak iz treće četvrtine bio prevelik, te bodovi zasluženo ostaju u Splitu. Za Splićane je odličnu rolu odigrao Srđan Subotić ubacivši 24 poena uz podršku Buljana sa 15 poena. Osječanima je Matej Karlović sa 19 poena bio jedino pravo napadačko riješenje kojem se na žalost nije pridružio ostatak ekipe. U 4. kolu prvenstva Brokeri imaju domaću premijeru, na koju dolazi lider prvenstva Zagreb. Subota (24.10.2015.), sa početkom u 20.00 sati.

KK Split – KK Vrijednosnice Osijek 69:61 (13:13, 17:21, 26:13, 13:14).

KK Split: Subotić 24, Jukić I, Kalajdžić 8, Kotrulja, Markulin 5, Filipović 3, Matić 11, Jukić J 5, Vučić, Đugum, Ćubela, Buljan 15.

KK Vrijednosnice Osijek: Kujundžić 2, Zebić, Došen 9, Diminić 9, Ušić 9, Bičvić, Pandurić 7, Šarac 6, Karlović Mat. 19, Turalija.