Prvog dana turnira Holding Vrijednosnice Osijek 2024 odigrane su utakmice između: Vrijednosnice Osijek – BBC Nord Dragonz 65:63, te Sloboda Tuzla – Atomeromu SE Paks 60:73.

U prvoj utakmici ekipe agresivno i izjednačeno kreću u utakmicu, te se izmjenjuju u vodstvu do 35:35 na poluvremenu. U drugom dijelu igralo se slično kao i u prvom, ekipe su bile ravnopravne i često su se izmjenjivale u vodstvu sve do prekida 32 sekunde prije kraja utakmice do kojeg je došlo zbog pružanja hitne pomoći igraču Vrijednosnica Filipu  Bjelanoviću. Filip je osjetio slabost, otežano je disao i nije se mogao kretati, te je u jednom trenutku izgubio svijest, pa je intervencijom hitne medicinske pomoći odvezen u KBC Osijek gdje mu je pružena pomoć. Oko 21.30 je otpušten iz bolnice i stanje mu se normaliziralo na radost svih simpatizera Brokera. Utakmica je dogovorom organizatora turnira i trenera obje ekipe nakon 20-tak minuta nastavljena a pobjedu odnose Vrijednosnice rezultatom 65:63.

U drugoj utakmici od samog početka ritam su nametnuli igrači Atomeromu SE Paks, te su kontrolirali cijeli tijek utakmice i zasluženo pobijedili.

Danas se od 11.00 sati igra utakmica za 3. mjesto između BBC Nord Dragonz i Sloboda Tuzla, a finale turnira je od 13.15 sati u kojem će igrati Vrijednosnice Osijek i Atomeromu SE Paks.