KK Cedevita - KK Vrijednosnice Osijek 111-67

Košarkaši KK Vrijednosnica Osijek su u 1. utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske izgubili od KK Cedevite rezultatom 111:67.

KK Cedevita – KK Vrijednosnice Osijek 111:67 (27:20, 25:23, 32:9, 27:15)

KK Cedevita: Ukić 12, Krušlin 5, Perković 2, Nichols 11, Slavica 3, Žganec 15, Musa 19, Cherry 13, Arapović 6, Markota 10, Ramljak 0, Stipanović 15.

KK Vrijednosnice Osijek: Tomsick 10, Taylor 22, Došen 9, Levinson 2, Markulin, Šarac 6, Krolo 0, Lindbom 9, Vrkić 4, Turalija 5.

Bez ozlijeđenih Mandića i Markulina te bolesnog Anzulovića, Vrijednosnice dobrom igrom u napadu u prvom poluvremenu ne dozvoljavaju Cedeviti da u potpunosti razvije svoju igru. Na odmor se odlazi rezultatom 52:43.

U drugom poluvremenu Cedevita podiže defanzivnu igru, a Brokeri gube energiju i koncentraciju što uvelike olakšava domaćinu da se razigraju i postignu konačni rezultat od 111:67.

Najbolji igrač domaće ekipe bio je Džanan Musa s 19 poena, a kod Brokera Jimmie Taylor s 22 poena.

Druga utakmica doigravanja igra se već u subotu, 5. svibnja u 17 sati u dvorani Gradski vrt.