KK Vrijednosnice Osijek - KK Cedevita

Večeras je u sklopu 26. kola HT Premier lige ekipa KK Vrijednosnica Osijek izgubila od KK Cedevite rezultatom 54:74.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Cedevita 54:74 (10:13, 15:16, 15:21, 14:24)

KK Vrijednosnice Osijek: Tomsick 4, Taylor 9, Došen 6, Levinson 0, Anzulović 0, Šarac 13, Krolo 2, Lindbom 5, Vrkić 6, Turalija 9.

KK Cedevita: Ukić 14, Krušlin 3, Perković 0, Bajo, Nichols 4, Slavica, Žganec 2, Musa 11, Cherry 17, Markota 1, Ramljak 5, Stipanović 17.

Od samog početka Vrijednosnice nisu dozvolile Cedeviti da razvije svoju igru te su se ravnopravno držale do kraja poluvremena (25:29).

U trećoj četvrtini Cedevita hvata ritam, ali Brokeri tricom Došena i Tomsicka ipak smanjuju razliku na 10 poena za goste (40:50). Zadnja dionica pripada gostima koji rutinski privode utakmicu kraju.

Najbolji igrač domaće ekipe bio je kapetan Aljoša Šarac s 13 poena, a kod gostujuće ekipe Andrija Stipanović i William Cherry sa 17 poena.

Utakmicu je obilježio prekid od 20 minuta koji je dosudio osječki sudac zbog vrijeđanja iz publike što je neshvatljivo budući da se to učestalo događa na svim utakmicama HT Premier lige i da se do sada iz tog razloga nije prekinula niti jedna utakmica.

Ukoliko KK Vrijednosnice zadrže 8. mjesto na prvenstvenoj ljestvici, ovisno o sutrašnjem ishodu utakmice između KK Zaboka i KK Hermesa Analitice, novi susreti između Brokera i Cedevite slijede vrlo brzo.