Košarkaši Vrijednosnica Osijek zaključili su sezonu sa još jednim uvjerljivim porazom. Iako su osigurali prvoligaški status prije nekoliko kola, ekipa Jolly JBS u posljednjem ovosezonskom nastupu nije imala milosti za Brokere.

Gotova je sezona uspona i padova koju su košarkaši Vrijednosnica Osijek zaključili porazom u Šibeniku (94:65). Bio je to četvrti uzastopni poraz koji pokazuje očiti pad koncentracije u samoj završnici prvenstva. Šibenski “Bankari” vodili su tijekom cijelog susreta, a u trećoj dionici riješena je dilema konačnog pobjednika, koju je Jolly JBS dobio sa 16 razlike. Do kraja susreta domaći igrači u potpunosti kontroliraju tijek utakmice, a tri minute prije kraja košem Šibenčani dolaze do najvećih +34 (92:58). Tončinić i Luka Pandurić sa sedam uzastopnih koševa u zadnjoj minuti uspijevaju tek ublažiti uvjerljivi poraz. Paško Vrlika je sa 20 koševa i 11 skokova bio najbolji pojedinac u pobjedničkom sastavu, dok je kod Vrijednosnica Osijek dobru partiju pružio dvojac Filip Tončinić (27) i Luka Pandurić (20).

KK Škrljevo novi prvoligaš! KK Hermes Analitica razigrava sa KK Splitom!

Ivan Grgat i Sven Smajlagić ovoga puta nisu bili kobni za Škrljevo u njihovom pohodu na A1 ligu. Prije dvije godine Grgat je sa Šibenikom bio bolji od prvaka zapada, a prošle je to napravio Smajlagić s Kaštelanima. Večeras su igrač Aramisa Naglića košem u posljednjoj sekundi slavili protiv Hermes Analitice i u sljedećoj sezoni igrati će u našem najjačem košarkaškom razredu.

Posljednje kolo odlučivalo je i koja će momčad u dodatne kvalifikacije za mjesto u A-1 ligi sljedeće sezone. Gorici je trebala pobjeda, koju je na svom parketu i ostvarila. To znači da će KK Split igrati dvije utakmice protiv Hermes Analitice za ostanak u prvoligaškom društvu.

KK VRIJEDNOSNICE OSIJEK : KK JOLLY JBŠ 94:65 (17:12, 22:17, 30:14, 25:22.)

JOLLY JBŠ: Gulam 7, Roso 10, Pavlović 17, Katura 12, Vrlika 20, Mrva 9, Najev 9, Subotić, Petković 2, Perković 8, Bilalović.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Kujundžić 3, Meznarić 3, Došen 7, Jakić, Tončinić 27, Bičvić 5, Pandurić 20, A. Šarac, Žulj, Turalija.