Košarkaši Vrijednosnica OS Darde su u 20. kolu Hrvatske A-1 košarkaške lige, u Jazinama uvjerljivo poraženi od ekipe Sonik Puntamike sa rezultatom (77:61). Puntamičani su lakše od očekivanog upisali važnu pobjedu.

Darda je ozbiljan otpor pružala tek devet minuta (14:15). Nakon toga Zadrani su neumoljivo do poluvremena razbili sva nadanja “Brokera”. Prednost košarkaša Sonik-Puntamike prvi puta u 15. minuti prelazi 10 poena a na odmor Darda odlazi sa zaostatkom od -18 (43:25). Niti nastavak ne donosi značajnije promjene u igri košarkaša iz Darde. Pojedinačni pokušaji Perajice nisu bili dovoljan odgovor Plantakovoj momčad. Prednost Zadrana u 26. minuti bila je +22 (53:31) a u posljednjoj minuti treće četvrtine Grabovac tricom donosi “Brokerima” zaostatak od -28 (65:37). Do kraja susreta Darda je tek iskoristila lagano opuštanje domaćina i smanjila zaostatak na -16 (77-61). U redovima Sonik Puntamike najučinkovitiji bili su Drezga sa 20 i Marić s 14 koševa. Vrijednosnice OS Dardu u desetom porazu sezone predvodio je dvojac Bičvić 17 i Budimir 16 poena.

KK Sonik Puntamika – KK Vrijednosnice OS Darda 77:61 (23:15, 20:12, 22:10, 12:24)

ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 100. Suci: Josip Radojković (Split), Mario Goleš (Šibenik) i Zlatko Galiot (Zagreb).

SONIK-PUNTAMIKA: Jurlina 5, Marić 14 (2-2), Segarić, Čakarun 6 (2-2), Pešut 4 (1-2), Drezga 20 (8-8), Dražović 10 (3-4), Vraneš, Jurjević 9, Grabovac 5, Ramljak, Šarlija 4. Trener: Neven Plantak.

VROS DARDA: Kordić, Meznarić, Vlaić 2, Budimir 16 (2-4), Mileković 3 (1-1), Bičvić 17 (1-1), Perajica 10, Mandić 2, Radoš, Ćutuk, Jugo, Pandurić 11 (2-2). Trener: Senad Muminović.