Košarkaši Vrijednosnica OS Darde u 19. kolu A-1 lige došli su do treće pobjede u nizu porazivši na svome parketu riječki Kvarner 2010 sa (85:68). Pobjedom se Darda vratila u borbu za mjesta koja vode u Ligu za prvaka.

Košarkaši iz Darde važne bodove osigurali su odličnom posljednjom četvrtinom koju su dobili sa +18 (32:14). Nakon što je otvaranje susreta otišlo na stranu „Brokera“ (23:18), Riječani se u drugoj četvrtini bude i bježe na (+8). Darđani su do odmora ipak uspjeli smanjiti gostujuću prednost na – 2 (34:36). Kvarner u nastavku utakmice tricama Češkovića (9/11) ostvaruje rezultatsku prednost, ali zahvaljujući tricama Budimira (5/6) treća četvrtina završava samo košem prednosti za goste (53:54).  Nakon dugog sustizanja prednosti, u posljednjoj četvrtini  Baranjci su potpuno dominirali parketom. Darda  je sa (32:14) u posljednjoj četvrtini nadigrala goste i uzvratila im za poraz iz prvog dijela sezone. Prvo ime utakmice bio je sjajni riječanin Matija Češković koji je imao fenomenalno učinkovitu večer. Za dva poena je gađao (4/5), a za tricu nevjerojatnih (9/11) te je susret  završio s 35 poena. U domaćim redovima pet igrača imalo je dvoznamenkasti učinak, a najefikasniji bili su Pandurić s 19, Perajica s 18 i Budimir sa 17 koševa.

VROS Darda – Kvarner 2010 85:68 (23:18, 11:18, 19:18, 32:14)

VROS DARDA: Kordić, Meznarić 11, Vlaić, Budimir 17, Mileković 10, Bičvić 4, Perajica 18, Mandić, Radoš, Čutuk, Jugo 6, Pandurić 19.

KVARNER 2010: Češković 35, Blajić 9, Kučan 3, Šimović 10, Surina, Juričić 5, Cinac 2, Pehar 4, Boban, Legović, Širko, Lipovščak.