Jučerašnja igra KK Vrijednosnica Osijek spada u seriju brzo zaboravljajući izdanja. Ležeran pristup sa početka dvoboja na kraju utakmice pretvorio se u poraz i nemoć.

Brokeri nisu iskoristili svoju prvu meč loptu u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa. Serija uvjerljivih igri upravo je počela u Velikoj Gorici a trebala je biti završena sa istim protivnikom na domaćem parketu. Međutim i ovaj puta vidjeli smo da ako želja i pristup nisu na najvišem nivou, neće biti ništa ni od pobjede. Već u uvodnim minutama utakmice dalo se naslutiti kako bi Brokeri na kraju mogli imati problema. Serija ishitreni poteza domaćih košarkaša daje vjetar u leđa Goričanima koji rade prvu prednost (22:26). Tijekom druge četvrtine košarkaši Gorice povećavaju svoju prednost na +9 (31:40). Brokeri su se uspjeli pribrati i na odmor otići sa obećavajućim zaostatkom -3 (50:53). Nakon odmora gosti predvođeni sjajno raspoloženim i učinkovitim Davidom Ušićem (35p i 15s) koriste sve slabosti i anemičnost domaćina i bježe na +12 (75:63). Sva nemoć košarkaša Vladimira Krstića pokazana je u posljednjoj dionici susreta kada je gostujuća prednost otišla na visokih + 20 (78:98). Brokeri su do kraja susreta tek uspjeli  ublažiti poraz -13 (85:98), pa bodovi sasvim zasluženo odlaze putem Gorice. Najbolji u redovima KK Gorice bili su Ušić sa 35, te dvojac Rogić i Pešut sa 17 poena. Kod Vrijednosnica Osijek najučinkovitiji bio je Dejan Meznarić 22, dok je 15 poena nadodao Antonio Bičvić.

KK VRIJEDNOSNICE OSIJEK : KK GORICA 85:98 (22:26 28:27 18:27 17:18)

KK VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Kujundžić 6,  Meznarić 22, Došen 8, Tončinić 10, Bičvić 15, Pandurić 6, A.Šarac 14, J.Šarac, Buljubašić, Žulj, Turalija 4.

KK GORICA: Gazić, Majcunić, Ušić 35, Petrović 6, Krasić 2, Joksimović, Kuga, Lebo, Herendić 13, Rogić 17, Lončar 8, Pešut  17.