KK Vrijednosnice Osijek su u sklopu 5. kola Lige za ostanak na svom parketu ugostili i pobijedili vodeći Jolly JBS sa rezultatom (84:72).

Brokeri su i protiv favoriziranog suparnika nastavili svoj sjajni niz upisavši treću pobjedu u svom četvrtom nastupu u Ligi za ostanak. Od prve minute jučerašnjeg dvoboja košarkaši Vrijednosnica Osijek preuzeli su konce igre u svoje ruke i u dobroj mjeri trasirali si put prema pobjedi i ostanku u elitnom razredu hrvatske košarke (23:17). U nastavku druge četvrtine ekipa Vladimira Krstića imala je konstantnu prednost a najveća je bila + 14 pred sami odlazak na odmor (38:24). Jolly JBS je pred kraj treće četvrtine ponajviše zahvaljujući raspoloženom dvojcu Katura/Vrlika ostvario seriju od (11-1) i potpuno se vratio u igru (59:59). Nalet gostiju prekinula je tehnička pogreška nervoznog Mrve što su domaći košarkaši iskoristili, stabilizirali se i vratili prednost na svoju stranu. Zahvaljujući tricama Meznarića i Došena na otvaranju posljednje četvrtine Brokeri su ponovo otišli na dvoznamenkastu prednost koja je za gostujuće košarkaše bila nedostižna te su u konačnici zasluženo slavili svoju treću pobjedu (84:72). Aljoša Šarac (20), Pandurić (14), Tončinić (13) i Došen (13), postigli su najviše poena u pobjedničkoj momčadi dok su kod Jolly JBS Šibenika najuspješniji bili Katura (27) i Vrlika sa (21) poenom.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Jolly JBŠ 84:72 (23:17, 23:20, 18:22, 20:13).

Vrijednosnice Osijek: Kujundžić 2, Meznarić 10 (3-4), Došen 13 (2-3), Jakić, Tončinić 13 (2-5), Bičvić 10, Pandurić 14 (2-4), A. Šarac 20 (10-11), J. Šarac, Buljubašić, Žulj, Turalija 2 (2-2).

Jolly JBŠ: Gulam 6, Roso, Pavlović 4 (1-2), Katura 27 (4-5), Vrlika 21 (1-4), Mrva 5 (2-2), Najev 8, Subotić 1 (1-2), Petković, Bilalović, Đurić.