Đuro Đaković je večeras u Slavonskom Brodu pobjedom nad Vrijednosnica OS Darda (74:68), izborio četvrtfinale Kupa Krešimira Ćosića. U II krugu natjecanja igra u Trnskom protiv Zagreba.

Utakmica je bila neizvjesna, a o pobjedniku je odlučivala posljednja četvrtina. Gosti iz Darde su u posljednjih 10 minuta ušli s prednošću od tri poena, ali Brođani su  odigrali uvjerljivo posljednju četvrtinu i na kraju slavili s (74:68). Đuru Đaković su predvodili raspoloženi Marko Batina s 30 poena i Marino Šarlija s 17,  a brodskoj publici su se predstavili i nova pojačanja. Igor Salamun je za 20 minuta postigao 11 poena dok se Hrvoje Puljko u pet minuta koliko je proveo na parketu nije upisao u strijelce. Kod Baranjce Antonio Bičvić je postigao 16,  a Josip Glavinić i Mate Perajica po 15 poena.

Đuro Đaković – Vrijednosnice OS Darda 74:68 (20:19, 35:33, 54:57)

Đuro Đaković: Blajić 8, Kljajić 2, Batina 30, Živković 6, Šarlija 17, Salamun 11, Baković, Massamba, Mat.Karlović, Mar. Karlović, Puljko, Kristijan; Trener: Domagoj Junačko

Vrijednosnice OSDarda: Kujundžić, Meznarić 5, Tešija 12, Šarić, Glavinić 15, Bičvić 16, Perajica 15, Mandić, Hrkač, Drča, Pandurić 6; Trener: Senad Muminović