KK Vrijednosnice Osijek neočekivanom pobjedom otvorili su  A-1 ligu za ostanak. Ekipa Vladimira Krstića sa samo šest igrača u rotaciji slavila je nad ekipom Gorice sa rezultatom (84:86).

Brokeri su u Velikoj Gorici u najvažnijem trenutku upisali svoju prvu gostujuću pobjedu u ligi za ostanak. Obije ekipe oprezno su otvorile jučerašnji susret ne dopustivši niti jednoj strani značajniju prednost (23:19). I drugih deset minuta donosi ravnopravno izmjenjivanje u vodstvu te se na odmor odlazi sa minimalnom prednošću košarkaša Gorice +3 (48:45). Na otvaranju treće četvrtine domaći košarkaši rade seriju (7:0) za prvo osjetnije odvajanje Gorice. Nakon toga Šarac i Tončinić  uzimaju stvari u svoje ruke te dovode Vrijednosnice Osijek na ugodnih (57:57) a već u idućem napadu Tončinić postiže svoj novi koš kojim Brokeri preuzimaju vodstvo. Domaći košarkaši uspjeli su zaustaviti nalet osječkih košarkaša  te smo u posljednjih deset minuta opet gledali izjednačenu košarku. Utakmica je bila u egalu do 37. minute kada četvrtom tricom Došena Vrijednosnice Osijek odlaze na (75:85). Gorica brzim prekršajima i uspješnim napadima dolazi na (84:85), zbog toga što su Brokeri uspjeli promašiti pet  slobodnih bacanja za redom, no Došen ubacuje posljednje za konačnih (84:86). Kod Vrijednosnica Osijek najučinkovitiji bili su bili Tončinić, 26, Šarac 23  i A. Došen sa 15 poena. Kod Gorice Rogić je zabio 22 poena, dok su Ušić i Petrović ubacili po 20.

KK Gorica – KK Vrijednosnice Osijek 84:86 (23:19, 25:26, 13:17, 23:24)

Gorica: Rogić 22, Ušić 20, Krasić 10, Lebo 1, Majcunić, Petrović 20, Lončar 4, Gazić 3, Herendić 2, Kuga 2, Joksimović, Pešut.

Vrijednosnice Osijek: Meznarić 14, Došen 15, Buljubašić, Tončinić 26, Bičvić 8, Pandurić, A. Šarac 23, J. Šarac, Krajina, Turalija.