Momčad iz Darde je u 15. kolu A-1 lige upisala svoj 8. poraz u sezoni. Iako su vodili veći dio utakmice, protiv favoriziranog Zadra, u konačnici je presudila individualna kvaliteta i duža klupa gostiju.

Darda je odlično otvorila utakmicu i sredinom prve četvrtine došla do prve značajne prednosti od +9 (13:4). Nastavili su razigrani domaćini graditi prednost, a nakon prvih deset minuta semafor je pokazivao 26:15. Rezultat bi bio i puno gori po Zadrane da nije bilo Ive Ivanova koji je do tada upisao osam poena.

Nakon što je u 17. minuti domaća momčad košem Perajice došla do 36:26, gosti su prije poluvremena preko Ramljaka i Vrbanca napravili seriju kojom su došli nas samo tri poena zaostatka te se u svlačionice otišlo s 37:34.

Igrači Darde mirno su održavali prednost većim dijelom treće četvrtine, ali su ipak Zadranima u jednom trenutku prepustili vodstvo (45:46). Prije ulaska u posljednjih deset minuta, Meznarić i Pandurić bili su precizni sa crte slobodnih bacanja i tako vratili prednost domaćoj ekipi (55:53).

Riječki šuter Goran Vrbanc nastavio je s tricama i u posljednjoj četvrtini, donijevši u 36. minuti vodećoj ekipi prvenstva četiri poena prednosti (59:63). Darda je ubrzo stigla prednost, a na ulasku u posljednju minutu čak i povela 72:71. Tada je Ivanov preuzeo stvari u svoje ruke i nekoliko sekundi prije kraja utakmice položio za 73:76. Domaćini su brzo izveli akciju koju je Meznarić završio tricom i pružio svojoj momčadi još pet minuta da dođe do pobjede.

Ipak, igrači Darde nisu uspjeli iskoristiti novu priliku. Zadrani su se bacanjima Vrbanca odvojili na +3 (81:84), a domaćini su se do kraja tek uspjeli primaknuti do konačnih 84:86.

U redovima Zadra samo su dva igrača bila dvoznamenkasta, Vrbanc s 28 poena i Ivanov s 21 poenom, ali uz sjajnih 14 skokova, od čega osam u napadu. Jugo je zabio 20 poena za Dardu, a pratio ga je Budimir s 19.

VROS DARDA – ZADAR 84:86 (26:15, 11:19, 18:19, 21:23, 8:10)

VROS Darda: Jugo 20, Meznarić 7, Vlaić 5, Budimir 19, Milenković 6, Bičvić 12, Perajica 7, Mandić, Radoš, Ćutuk, Kujundžić, Pandurić 8 Trener: Senad Muminović

Zadar: Zadnik 5, Smolić, Ivanov 21, Radić 2, Šango 2, Kaštropil 2, Delaš 2, Ramljak 5, Krapić 7, Batur 8, Vragović 4, Vrbanc 28 Trener: Aleš Pipan