Darda je pobjedom 78:70 protiv Dubrave u posljednjem kolu osigurala opstanak u A-1 ligi, dok Dubrava mora u dodatne kvalifikacije s drugoplasiranom momčadi A-1 kvalifikacija.

Brokeri su pred prepunom školskom dvoranom susret prelomili u drugoj četvrtini kada je dubravaše napustio šut, a Darda je preko raspoloženih Antonia Bičvića, Luke Ćutuka i Zvonimira Ridla otišla na 20 razlike. Uspijela je Dubrava na nešto više od tri minute do kraja doći na minus 1 (66:65), ali ekipa Vrijednosnice Os Darda je na kraju bila smirenija i slavila vrijednu pobjedu.Darda predvođena Zvonimirom Ridlom bolje je otvorila susret i povela 13:7 u 4.minuti, što je primoralo trenera Dubrave Borisa Gnjidića na prvi TA. Ipak predah nije donio dubravašima rezultatski priključak.

Darda preko Bičvića i Ivana Bakovića drži prednost od 6-7 koševa, a Lavovi teško postižu koš iz igre. I drugu minutu odmora koristi Gnjidić već u prvoj četvrtini, pokušavajući razbuditi momčad koja je imala podršku najvjernijih navijača. Velika nervoza obilježila je prvu četvrtinu koju su domaćini dobili 21:17.Dubrava košem Mattea Juričića dolaze na 21:19, a nakon toga i na 23:21, ali Ćutuk i Bičvić kažnjavaju promašene zicere Dubrave i odvode svoju momčad na 11 razlike (36:23) u 16.minuti. Raspala se igra Dubrave, a trener dubravaša nije imao više mogućnosti predahom zaustaviti seriju domaćina koji je igrao vrlo nadahnuto. Promašaji Dubrave se nastavljaju, pa Ridl tricom u 17.minuti odvodi Dardu na velikih + 16 (39:23). Vrlo indisponiran je bio Dario Šarić, a izostao je i napadački učinak Domagoja Bašića, Nine Primorca i Nikole Garme.

U finišu prvog poluvremena Darda ima 20 razlike (45:25) što je bio nagovještaj konačnog raspleta ovog susreta. Dubrava uspjeva presingom smanjiti rezultat i na odmor otići s minusom od 17 koševa (47:30). Nastavak susreta s dvije trice otvara Mislav Brzoja (49:36), a zakucavanjem Roberta Rikića, gosti nakon samo dvije minute nastavka smanjuju na minus 11 (49:38). Poslije TA trenera Seada Muminovića, zabija Baković, a tricom Bašića Dubrava dolazi na minus 10 (51:41). Tada najmlađi Broker, Filip Kordić s četiri uzastopna koša vraća Dardu u mirnije vode (55:41). Budi se i Šarić koji u 29.minuti smanjuje na 10 razlike (56:46).

Ni pet osobnih prvog centra Darde, Ivana Krole dubravaši nekoriste na pravi način, a drugom tricom Primorca treća četvrtina završava zaostatkom od 9 koševa (58:49).Darda u posljednju četvrtinu ulazi tricom Bakovića, a nešto kasnije i Ćutuka za 64:51. Tada je uslijedila serija Dubrave 7:0 s kojom su došli na samo minus 6 (64:58). Prava drama događa je u posljednjih pet minuta kada Dubrava tricom Brzoje dolazi na samo minus 1 (66:65) na 3,20 do kraja. Uzvratio je Ćutuk, a nakon bacanja Šarića Lavovi su na minus 2 (69:67). Bašić je imao tricu za prednost, ali nije pogodio što ekipa Darde kažnjava i preko Bakovića dolazi do pobjede vrijedne ostanka u Ligi.

U ekipi Darde strijelci su se raspodjelili, a svaki od petorice dao je svoj značaj pobjedi. Ridl, Baković i Ćutuk su ubacili po 15, a Kordić i Bičvić po 14. Kod Dubrave Brzoja je ubacio 14 (šut 4-10). Šarić je ubacio 12 (šut 4-13) u 14 skokova. Kapetan Bašić je dodao 12 (trice 2-6).