KK Vrijednosnice Osijek - KK Cibona

Večeras je u sklopu 20. HT Premier Lige ekipa KK Vrijednosnica Osijek izgubila od KK Cibone s rezultatom 69:86.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Cibona 69:86 (12:23, 25:26, 16:20, 16:17).

KK Vrijednosnice Osijek: Tomsick 12, Taylor 14, Došen 8, Maskaljević, Bačić, Markulin 7, Anzulović, Šarac 6, Krolo 4, Lindbom 16, Vrkić 2, Turalija.

KK Cibona: Jularić, Bilinovac 5, Uljarević 7, Ratkovica 14, Žorić 31, Ćorić 10, Gilbert 2, Novačić 2, Bošnjak, Rozić 11, Ljubičić 2, Tomas 2.

Nakon početnih 4:4 košarkaši Cibone preuzimaju kontrolu i u nastavku dominiraju predvođeni raspoloženim Žorićem. Prva četvrtina završava rezultatom 12:23.

U drugoj četvrtini gosti dolaze do vodstva 19:35 te slijedi nešto bolje razdoblje za KK Vrijednosnice koje nakon 2 trice Tomsicka smanjuju prednost na 33:42.

Na odmor se odlazi s rezultatom 37:49.

U nastavku Brokeri s 2 trice Taylora smanjuju razliku na -8, ali igrači Cibone razlikom od 16 poena u samoj završnici treće četvrtine ne dozvoljavaju domaćinima da se približe.

U posljednjoj četvrtini gosti su bez koša 3 i pol minute pa Brokeri smanjuju na 11 poena zaostatka. Gosti su na kraju slavili s rezultatom 69:86.

Najbolji strijelci u redovima domaćina su bili Lindbom sa 16 i Taylor sa 14, a kod gostiju Žorić s 31 i Rakovica s 14 poena.

Sljedeću utakmicu KK Vrijednosnice igraju u petak, 30. ožujka 2018. s Hermes Analiticom u Zagrebu.