Večeras su Vrijednosnice u sklopu 20.kola HTPL  pobijedile ekipu KK Alkar iz Sinja.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Alkar 91:72 (16:19, 20:20, 29:20, 26:13)

Vrijednosnice: Bašić 12, Jordano 22, Ćorić 8, Buljević 20, Sigkounas 4, Filipović 2, Kujundžić 9, Dmitrović, Šarenac 2, Darling, Vuković, Lakić 12.

Alkar: Brocić 9, Kučan 15, Marić 9, Wembi 6, Jacović 12, Jurela B 3, Jurela I 4, Tomašević, Vučić 12, Jukić, Žuljević 2.

Ekipa Alkara dobro je otvorila utakmicu, imala je vodstvo od pet razlike za 14:19, prva četvrtina završava sa 16:19. Druga četvrtina igrala se koš za koš, obje ekipe izmijenjivale su se u vodstvu te prvo poluvrijeme završava sa 36:39. Drugo poluvrijeme Brokeri kreću agresivnije i prave seriju 8:0 koševima Arijana Lakića za 44:39 te do kraja četvrtine završavaju sa 65:59. U zadnjoj četvrtini zabijenom tricom uz faul Lovre Bašića Brokeri odlaze na plus 12, do završetka utakmice samo povećavaju svoju prednost do konačnih 91:72. Nakon prvenstvene pauze ekipa trenera Domagoja Kujundžića još traži formu, ali je vidljiv pomak u obrani u današnjoj utakmici, posebno u zadnjoj četvrtini. Za Brokere su nastupili svi igrači osim ozlijeđenog Maxwella Darlinga. Najbolji igrači kod Vrijednosnica bili su Jordano, Buljević, Bašić, Lakić i Kujundžić, dok su kod Alkara Kučan, Vučić, Jacović, Brocić i Marić.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: U startu smo bili malo izgubljeni, mijenjanjem obrane Alkar nas je doveo u probleme. Kada smo se adaptirali, našli smo riješenja, spuštali smo loptu na visoke igrače, kako je utakmica odmicala dobili smo sigurnost i riješili utakmicu u svoju korist.

Igrač Vrijednosnica – Arijan Lakić: Dobro smo igrali, od početka do kraja. Obranu smo igrali puno bolje nego u prethodnim utakmicama, ako ovako nastavimo ćemo dobijati još više utakmica.

Trener Alkara – Damir Milačić: Zaslužena pobjeda Osijeka, žao mi je što ova razlika nije mjerilo onoga što je bilo prikazano. Veća rotacija i veće iskustvo Osijeka je presudilo, na nama je da se spremimo za daljnje utakmice, nisam nezadovoljan.

Igrač Alkara – Hrvoje Vučić: Jako teška utakmica, Osijek je uvijek nezgodan i na domaćem terenu i u gostima. Mi smo se došli boriti, dat sve od sebe, veći dio utakmice smo u tome i uspjeli, ali je na kraju presudila kvaliteta. Čestitam Osijeku na zasluženoj pobjedi.

Sljedeća utakmica Vrijednosnica Osijek je u subotu, 7.3.2020. u Čavlima protiv KK Adria Oil Škrljevo.