Večeras su Vrijednosnice u napetoj utakmici izgubile od Gorice.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Gorica 87:93 (24:20, 21:29, 14:19, 28:25)

Vrijednosnice: Makoi 8, Tomljenović 4, Tokić 15, Porobić 34, Kuany 20, Dugandžić 4, Grušanović 2, Bošnjak, Topolović, Jurić.

Gorica: Uljarević 19, Mašić 3, Cinac 14, Majić 2, Kapusta 13, Kalajžić 15, Batur 7, Miloloža 11, Sokol, Baković 9.

Gosti su vodili do 8.minute kada domaćini izjednačuju za 16:16 košem Porobića te prva četvrtina završava sa 24:20. U drugoj četvrtini prvih pet minuta su se ekipe izmijenjivale u vodstvu te je nakon toga ekipa Gorice držala vodstvo do kraja utakmice. Vrijednosnice su igrale bez dva važna igrača Topolovića i Bošnjaka, no unatoč tome se nisu predale do posljednje sekunde. Bila je neizvijesna završnica, 17 sekundi prije kraja bio je rezultat 87:89 no zadnje poteze boljeje iskoristila gostujuća ekipa koja pobjeđuje sa 87:93. Broki su igrali na krilima Porobića sa nevjerovatnih 34 poena, Kuany je zabio 20, a odlično se dokazao i mladi Tokić sa 15 poena.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Marko Mandić: Čestitam ekipi Gorice na pobjedi. Mi danas nismo bili kompletni, igrali smo bez dva igrača iz visoke linije međutim, mladi Tokić je odlično odigrao, čestitam njemu i cijeloj ekipi na dobroj utakmici. Mislim da jednostavno nismo mogli iskontrolirati skok što se i vidi po statistici, tu je bila razlika i to je presudilo današnjoj utakmici.

Igrač Vrijednosnica – Vito Porobić: Nažalost bili smo desetkovani sa dva igrača iz prve petorke. Dali smo sve od sebe, mladi dečki su se stvarno iskazali, malo nam je nedostajalo i nažalost poraz za nas.

Trener Gorice – Mladen Starčević: Porobić je držao utakmicu u neizvijesnosti, za 39 minuta je imao 19 šuteva što je stvarno dosta, fenomenalno je odigrao, sa 34 poena je bio apsolutno igrač utakmice. Čestitam mojoj ekipi na dobroj igri.

Igrač Gorice – Marko Baković: Zanimljiva utakmica, Vrijednosnice su bile bez glavnih, visokih igrača i to je odvelo utakmicu u jednu drugu stranu. Porobić je odigrao fantastično, držao ih je do zadnje sekunde. Mi smo morali lomiti utakmicu četiri, pet puta , nikako nismo mogli napraviti komfornu razliku, oni su se uvijek vraćali i lovili ritam sa zonom, stvarno super utakmica za domaćine. Čestitao bi svojim suigračima.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u srijedu, 09.03.2022. u velikoj dvorani Gradski vrt u Osijeku protiv Zadra u 17h.