Večeras su Brokeri u Splitu izgubili utakmicu protiv KK Split.

KK Split – KK Vrijednosnice Osijek 100:73 (22:19, 21:27, 32:11, 25:16)

Split: Perković 9, Kalajžić 5, Rebić 2, Kedžo 12, Gabrić 27, Cunningham 7, Runjić 2, Marčinković, Šarić 6, Bajo 14, Morris 14, Rikić 2.

Vrijednosnice: Bašić 3, Jordano 14, Filipović, Kujundžić 13, Dmitrović 3, Ćorić 18, Šarenac 4, Buljević 6, Darling 12, Vuković.

Brokeri dobro otvaraju utakmicu gdje ujedno ostvaruju i svoje najveće vodstvu u utakmici rezultatom 11:0. Split u petoj minuti utakmice zabija svoj prvi poen,zabijenim košem Tonija Perkovića dolaze na izjednačenje za 13:13, te prave seriju 20:6 u kojoj prva četvrtina završava rezultatom 22:19.  Druga četvrtina je bila dinamična, ekipa Vrijednosnica je bolje igrala, zabijenim slobodnim bacanjima Maxwell Darlinga na poluvrijeme odlaze sa plus tri rezultatom 43:46. Drugo poluvrijeme domaćin je bio puno raspoloženiji, proradio im je i napad i obrana, rezultat treće četvrtine bio je 32:11 za Split. U zadnjoj četvrtini domaći igrači rade seriju 17:0 te utakmica završava uvjerljivom pobjedom Splita rezultatom 100:73. Kod gostiju se istaknuo Tomislav Gabrić sa stopostotnim učinkom od 27 koševa, 3 skoka i 4 asistencije. Kod Vrijednosnica je najbolji Andrija Ćorić sa 18 poena te Antonio Jordano sa 14.

Izjave:

Trener Splita – Ante Grgurević: Opet smo otvorili s minusom, s puno muke. Marčinković ima veliku potrošnju, troši se na visokoj razini, odlučio sam ga malo odmoriti. Momcima čestitam, pokazali su da imaju puno toga za reći, prelomili su u sebi nešto i odigrali odlično.

Igrač SplitaTomislav Gabrić: Bio je to takav dan, baš me išlo sve. Da sam šutirao okrenut leđima vjerojatno bi ušla. Ma, pustite moj učinak, lijepo je to, ali još ljepše je što smo pobijedili, odigrali momčadski. Ovakve predstave, kao u drugom poluvremenu protiv Osijeka moramo ponavljati, to smo mi.

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: Dok smo imali snage bili smo u igri, a u drugom poluvremenu Split je ušao odlučnije i agresivnije. Mi smo počeli solirati, igrati svatko svoju košarku i to nas je dovelo do krajnjih minus 27.

Sljedeću utakmicu Brokeri igraju u Osijeku u subotu, 16.11.2019. protiv KK Zabok s početkom u 20:30h.